Dolar vstoupil do čtvrtečního obchodování slabší, a to proti procyklickým měnám i euru. Dolarový index klesl k hranici 90,3 bodů. Koruna včera prolomila 26,10 za euro. Kombinace silnějšího eura a ochoty riskovat pro domácí měnu znamená riziko tlaků na další posílení. Nemělo by se však jednat o výrazný posun až k 26,00 za euro.

Ceny ropy jsou dál bez větších pohybů, trh čeká na výsledek voleb

Ceny ropy na světových trzích zůstávají i dnes bez větších změn a ke konci obchodování spolu s americkými akciemi nepatrně zpevňovaly. Finanční trhy s napětím čekají na výsledky prezidentských voleb ve Spojených státech.

Cena severomořské ropy Brent kolem 19:40 SEČ vykazovala růst o 0,6 procenta na 46,30 USD za barel. Americká lehká ropa WTI přidávala stejným tempem na 45,22 USD.

Oba druhy ropy jsou po poklesu z minulého týdne zhruba 15 procent pod maximy z počátku října.

Americké akciové trhy se dnes po pondělním prudkém oživení ze série ztrát uklidnily a kurz dolaru zůstal bez větších změn. „Očekáváme, že finanční trhy v celém svém spektru si dnes dají přestávku a budou čekat na výsledek voleb,“ řekl agentuře Reuters Jim Ritterbusch z chicagské společnosti Ritterbusch & Associates.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent leden 46,30 45,99
New York – Nymex WTI prosinec 45,22 44,89

Newsletter