Ceny ropy se po zprávě o zásobách v USA vrátily k poklesu

Světové ceny ropy dnes neudržely počáteční růst a vrátily se k poklesu, odpoledne ztrácely asi jedno procento. Vliv měla zpráva o vývoji zásob suroviny v USA, která ukázala, že týdenní úbytek zásob suroviny byl mnohem mírnější, než očekávali analytici. Pozornost investorů se nyní soustředí na čtvrteční referendum o setrvání Británie v Evropské unii.

Severomořská ropa Brent s dodáním v srpnu vykazovala krátce po 17:00 SELČ pokles o 1,1 procenta a nacházela se těsně nad hranicí 50 dolarů za barel. Během dne přitom vystoupila až na 51,24 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se nejprve vrátila nad 50 dolarů za barel, později ale sestoupila zpět pod tuto hranici.

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes oznámil, že zásoby ropy v USA se minulý týden snížily o 917.000 barelů. Analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters počítali s mnohem výraznějším poklesem, a to o 1,7 milionu barelů. Soukromá organizace API v úterý uvedla, že pokles zásob činil dokonce 5,2 milionu barelů, což bylo třikrát více, než činily odhady.

„Dnešní zpráva je pro ceny ropy rozhodně negativní,“ poznamenal analytik Troy Vincent ze společnosti ClipperData. Před zveřejněním údajů o zásobách se přitom ceny zvyšovaly díky očekávání, že výsledkem čtvrtečního referenda bude setrvání Británie v EU.

Newsletter