Výprodejní tlak u dolaru vidíme v dolarovém indexu i proti euru a procyklickým měnám. Z měn regionu je ve ztrátě forint. Zlotý a koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny. Kurz domácí měny se drží kolem 25,50 za euro.

CEO Fillamentum Doleček: IPO nám nastartovalo klíčové procesy

Úspěšné IPO na trhu START pražské burzy nastartovalo firmě Fillamentum klíčové procesy. Společnost pokračovala v digitalizaci a zvyšovala kvalifikaci zaměstnanců. Posílila také obchodní aktivity, řekl dnes generální ředitel společnosti Fillamentum Josef Doleček.

„V USA se nám podařilo založit firmu na konci letošního prvního čtvrtletí. Posílili jsme prodejní tým tak, aby každý projekt obsluhoval svůj prodejní kanál,“ dodal Doleček. 

Fillamentum letos plánuje dokončení certifikace pro automotive standard, chce dokončit digitalizaci procesů, restrukturalizovat sales a navýšit produkční kapacity pro 3D struny. „Čekáme, že nová linka bude nejprve v Hulíně s ohledem na vysokou lokální poptávku. Až poté v USA. Částečný přesun do USA začneme řešit koncem 3. čtvrtletí,“ uvedl Doleček.

Akcie firmy Fillamentum byly v květnu upsány v plném objemu na trhu START, který organizuje pražská burza. Cena jedné akcie byla stanovena na úrovni 825 korun. Firma z Hulína upsala pětinu svých akcií za zhruba 24 milionů korun. Manažerem emise byl Roklen Corporate Finance.

Newsletter