Češi dávají přednost kávě s mlékem, ukázal průzkum

Češi mají nejraději caffé latte, kupuje si jej 41 procent lidí. Capuccino pije 38 procent populace. Espresso, které bylo loni nejoblíbenější, se propadlo na třetí pozici, upřednostňuje jej třetina lidí. Ukazuje to aktuální průzkum agentury STEM/MARK, ve kterém odpovídalo 1025 respondentů.

„Zvyšující se zájem o kávu s mlékem zaznamenaly i například čerpací stanice. Asi 13 procent zákazníků se na nich pro kávu zastaví i několikrát týdně. Alespoň několikrát do měsíce si ji koupí 48 procent konzumentů,“ uvedla Kateřina Tučková z agentury.

Například podle Filipa Balcárka ze společnosti Benzina roste zájem o kvalitní kávu zvláště u mladých lidí. Nejmladší lidé přitom uvádí, že si kávu kupují pravidelně, například ráno při cestě do zaměstnání. Kvalita kávy hraje roli i podle sítě čerpacích stanic MOL. „Průzkumy potvrzují, že kvalita kávy je jedním ze čtyř hlavních ukazatelů, podle kterých se zákazník rozhoduje při výběru čerpací stanice,“ řekl mluvčí sítě Tomáš Pavlík. Podle něj se také zvyšuje poptávka po kávě s mléčnými doplňky.

Podle Českého statistického úřadu každý Čech spotřeboval předloni v průměru 2,2 kg zrnkové kávy. Meziročně spotřeba stoupla o více než pětinu.

Newsletter