Česká módní značka Pietro Filipi mění většinového vlastníka

Společnost C2H českého investora Michala Mičky, která investuje do inovativních a progresivních firem v oblasti private equity, real estate a e-commerce, oznámila koupi 80 % české módní značky Pietro Filipi podnikatele Petra Hendrycha. Investice ve výši několika desítek milionů korun je v první řadě určena na zvýšení kvality produktů, aby byla značka schopná konkurence nejen na českém, ale také na zahraničním trhu.

Michal Mička přebírá Pietro Filipi s tím, že se zároveň posouvá do pozice CEO a bude aktivně řídit veškeré dění ve společnosti. “Chceme posunout především kvalitu produktů a také technologie. Až upevníme postavení na českém trhu a vybudujeme kvalitní online zázemí, rádi bychom rozšířili naše zastoupení na zahraničních trzích,” říká Michal Mička, zakladatel společnosti C2H.

Nový majitel se chce soustředit na proměnu Pietro Filipi v moderní a technologickou společnost připravenou reagovat na potřeby trhu nejen v offline, ale především v online světě. V plánu je i stabilizace prostředí uvnitř společnosti a investice do těch nejlepších lidí v oboru.

Pietro Filipi své produkty nechává z 80 % vyrábět v České republice a na Slovensku. Díky osobním vztahům a lokální produkci má proto lepší přehled nad procesem výroby. “My jsme se rozhodli jít cestou evoluce, ne revoluce. I z toho důvodu ve společnosti i nadále zůstává Petr Hendrych, jehož zkušenosti pro nás budou velmi důležité,” dodává  Mička.

O společnosti C2H:
Hlavní myšlenkou Michala Mičky a jeho společnosti C2H (Capital to Human) je investovat do společností, které nabízejí zajímavou příležitost a potenciál zhodnocení v násobcích investovaného kapitálu. Klíčová je zde především kvalita lidí, kteří mají jednoznačně největší vliv na zhodnocení investice. C2H se primárně zaměřuje na příležitosti v České republice, protože si klade za cíl pomáhat českým firmám expandovat.
C2H je investiční společnost postavená na třech samostatných nohách, tedy třech oblastech zájmu. Jsou jimi C2H Real Estate, který se zaměřuje na investice do nemovitostí, C2H Private Equity investující do zaběhnutých společností s danou historií a INCOMMING ventures se zaměřením na investice v oblasti internetového obchodování.
O společnosti Pietro Filipi:
Společnost Pietro Filipi vznikla v roce 1993 kdy se zakladatel Petr Hendrych rozhodl založit značku, která bude vytvářet kvalitní českou módu, jež by lidem pomohla vyjádřit svůj vlastní styl. Hodnota produktu Pietro Filipi je nejen v jeho designu a kvalitním zpracování, ale také v limitovaném počtu vyráběných kusů, který podporuje jeho exkluzivitu.
Stejně jako u světových módních značek stojí za produktem tým odborníků a produkt  ve svém vývoji prochází několika fázemi: od inspirace světovými trendy, přes návrhy jednotlivých kusů, výběru materiálů a všech dalších komponentů. Do svého týmu si Pietro Filipi vybírá specialisty z módního průmyslu jako jsou produktoví manažeři, designéři, konstruktéři, technologové a modeloví krejčí. Každý z nich hlídá jednotlivé dílčí kroky a detaily, které do sebe musí zapadat.
Do roku 2000 značka pouze zastupovala jiné brandy. Až poté začala tvořit vlastní kolekce a získala prostory v nákupních centrech po České a Slovenské republice. V roce 2004 koupil většinový podíl ve společnosti investiční fond Genesis Capital. Během let došlo ke ztrojnásobení výnosů na 600 milonů korun ročně a prodeji několika frančíz na zahraniční trhy. V roce 2013 Petr Hendrych koupil většinu společnosti zpět a v roce 2017 ji prodal investorovi Michalu Mičkovi.

 

Newsletter