Česká obuvnická firma Prabos spustila výrobu na Ukrajině

Slavičínská firma Prabos, která u nás patří mezi největší výrobce pracovní obuvi, nově působí se svojí výrobou také na Ukrajině. Ve městě Ilarionovo poblíž Dněpropetrovsku otevřela novou šicí dílnu, kde má být do konce srpna vyrobeno prvních 2 000 svršků. Za rok chce společnost dosáhnout měsíční produkce 5 000 svršků bot.

Společnost Prabos se zaměřuje především na pracovní a vojenskou obuv. Před nedávnem získala zakázku pro Armádu a Policii ČR v hodnotě 600 milionů a 100 milionů korun. V minulosti dodávala boty například také litevské armádě nebo německému Bundeswehru. Kvalitu této zavedené obuvnické značky již docenili také zaměstnanci firem jako například Panasonic, Samsung nebo ČEZ.

“Myslíme na budoucnost a rádi bychom včas předešli zbytečným komplikacím, kdy nebude na českém trhu dostatek šiček, bez kterých se výroba obuvi neobejde,” vysvětluje Jaroslav Palát, předseda představenstva společnosti.

V ukrajinské pobočce Prabosu je momentálně zaměstnáno 25 dělnic, které pracují na výrobě prvních 2000 svršků. Do budoucna se však bude počet šiček a vyrobených svršků zvyšovat.

Firma Prabos vstoupila letos v květnu na trh Start, který byl založený Burzou cenných papírů Praha. Pro investory je lákavá především díky vysoké dividendě a atraktivnímu ocenění. Současně firma působí také na české burze RM-Systém, kde akcie firmy za týden vzrostly o 8 %.

Newsletter