Česká spořitelna prodává reality a ruší některé fondy

Česká spořitelna postupně rozprodá nemovitosti z realitního fondu CPDP a s ním provázaného Czech and Slovak Property Fund. Na prodej tak budou například Galerie Myšák, sídlo Bankovního institutu ve Stodůlkách nebo kancelářské centrum v Nových Butovicích. Informuje o tom dnešní deník E15, podle kterého půjde o transakce nejméně za nižší jednotky miliard korun.

Současně to bude po více než desetileté existenci konec obou fondů. „Stávající strategie České Spořitelny ohledně fondu CEE Property Development Portfolio 2 počítá s postupnými divesticemi jednotlivých projektů a následnou likvidací tohoto fondu. Týká se to i Czech and Slovak Property Fund,“ sdělila Veronika Exnerová z tiskového oddělení banky.

Podle E15 patří mezi nejzajímavější nemovitosti určené k prodeji Galerie Myšák, kde fond CPDP vlastní lukrativní obchodní a kancelářské plochy a jeho podíl na celém objektu je 68 procent, dále sídlo Bankovního institutu ve Stodůlkách, kancelářské centrum v Nových Butovicích a pozemky v Kladně pro průmyslovou výstavbu.

CPDP prodává své nemovitosti již delší dobu. Naposledy to bylo obchodní centrum Oáza Kladno, které nedávno koupil privátní čínský investor.

Newsletter