Český Aeroholding dnes zveřejní loňské hospodářské výsledky

Český Aeroholding dnes zveřejní hospodářské výsledky za loňský rok a první čtvrtletí letošního roku. Očekává se výrazné zlepšení hospodaření firmy, do které patří například Letiště Praha či letištní technici z firmy Czech Airlines Technics. Zlepšení už naznačilo ministerstvo financí, které prostřednictvím aeroholdingu firmy se státní účastí řídí. Úřad minulý týden oznámil, že Český Aeroholding státu za loňský rok poprvé vyplatí dividendu 306 milionů korun.

Hospodaření letiště loni ovlivnil mimo jiné růst počtu cestujících, kteří největší vzdušný přístav v zemi využili. Letiště Václava Havla celkem odbavilo 12,03 milionu cestujících, což je o 7,9 procenta více než v roce 2014. V meziročním srovnání je to největší růst minimálně za deset let. Další růst letiště zaznamenalo i v letošním prvním čtvrtletí, kdy počet cestujících stoupl o 14 procent. Předloni aeroholding vykázal ztrátu přes 400 milionů korun.

Trend růstu chce ministerstvo financí na pražském letišti udržet i do budoucna a plánuje jej podpořit masivními investicemi. Do roku 2035 chce do letiště investovat až 15 miliard korun. Slibuje si tím zdvojnásobení současného počtu pasažérů.

Newsletter