Český autobus ve Francii zasáhly střely, šest lidí zranily střepy

Český turistické autobus, který se vracel ze Španělska, zasáhly v sobotu večer na jihu Francie asi dva výstřely. Střepiny z rozbitého čelního skla horního patra autobusu poranily šest ze 70 osob ve vozidle, uvedl dnes ráno francouzský zpravodajský web FranceBleu. Incident na dotaz ČTK potvrdilo české ministerstvo zahraničí; podle českého velvyslanectví v Paříži nejspíš šlo o náhodnou střelbu.

„Jednalo se o prostřelení předního okna… V tuto chvíli můžeme říci, že nikdo není v ohrožení života,“ řekla ČTK Irena Valentová z ministerstva zahraničí. Zranění byli ošetřeni v blízké nemocnici. Jedna osoba podle české mluvčí zůstává hospitalizována a ostatní účastníci zájezdu byli již převezeni do Česka.

České velvyslanectví je ve spojení s policií na místě nehody. „Zajišťuje konzulární služby typu tlumočení, kontakt s řidiči autobusu nebo kontakt s vedením cestovní kanceláře,“ dodala Valentová.

Podle prvních poznatků neznámý pachatel střílel z přemostění dálnice A7, po které vůz jel krátce před 22:30 SELČ u města Montélimar, upřesnil francouzský zpravodajský portál. Důvod incidentu je nejasný, ale v minulosti francouzská policie řešila několik případů, kdy neznámí pachatelé házeli z dálničních mostů na auta kameny.

Pět ze zraněných osob bylo postiženo lehce, jedna 54letá žena má podle FranceBleu vážnější poranění – střepy ji zasáhly v oblasti oka. Záchranáři odvezli všech šest zraněných do nemocnic v Montélimaru a Valence.

K poškozenému autobusu, který po incidentu sjel na dálniční odpočívadlo Saulce, rychle dorazili záchranáři a policie. Vyšetřovatelům se zatím nepodařilo identifikovat pachatele.

Newsletter