Americké výnosy středních splatností jsou nejvýše od začátku roku 2020. Výnosová křivka se vinou poklesu delších splatností zploštila. Spread mezi 30letým a 5letým výnosem je nejnižší od února 2019. Dolar je proti euru nejsilnější od května 2020. Měny regionu zpevnily, koruna se obchoduje pod 24,45 za euro.

Český kapitálový fond Nation 1 posiluje tým: nově na pozici senior associate nastupuje Anna Richtrová

Český venture kapitálový fond Nation 1, který se zaměřuje na pre-seedová a seedová kola investic do startupů, má novou posilu na pozici senior associate. Je jí Anna Richtrová, která doposud řídila investiční kampaně a věnovala se byznys developmentu ve Fundliftu, první investiční crowdfundingové platformě ve střední Evropě, kde za pouhé dva roky pomohla 44 startupům vybrat přes 250 milionů korun. V Nation 1 nyní bude mít na starosti správu investičního portfolia, analytiku startupů i jejich přípravu na investiční kola.

„V Česku vzniká spousta skvělých startupů s obrovským potenciálem. V Nation 1 se chci zaměřit na přípravu těchto projektů na investiční kola a zlepšit tak jejich šanci na úspěch. Startupová scéna je plná kreativních i ambiciozních lidí a mě těší, že jim na cestě ke splněným snům mohu pomáhat,“ vysvětluje svoji motivaci Anna Richtrová, nová senior associate českého investičního fondu Nation 1.

„Jsme moc rádi, že v týmu můžeme přivítat právě Annu. Ze startupového světa má spoustu cenných zkušeností a věříme, že díky ní pomůžeme skvělým českým startupům růst ještě rychleji,“ říká spoluzakladatel a managing partner Nation 1 Marek Moravec.

Digitalizace v Česku

„Loňská pandemie měla na českou startupovou scénu stimulační efekt. Krize byla pro lidi paradoxně výzvou a namotivovala je k realizaci myšlenek, na které dříve neměli čas nebo dostatek odhodlání. Velký potenciál vidím zejména v medicíně, healthcare a vzdělávání. U digitalizace už není otázka ano, nebo ne, ale jde o hledání cenově efektivních řešení,“ popisuje Anna Richtrová očekávání od roku 2021.

Za vznikem Nation 1 stojí čtveřice Marek Moravec, Jaroslav Trojan, Petra W. Končelíková a Martin Bodocký, kteří do fondu dohromady vložili 1 milion eur a prostřednictvím financování i sdílení mnohaletých zkušeností podávají pomocnou ruku startupům v raných fázích vývoje. Pro startupy s globální vizí má fond v seedových fázích připravené částky až 1,5 milionu eur. V následujících deseti letech plánuje Nation 1 investovat 35 milionů eur do zhruba 40 firem na území Česka a pomoci jim tak s mezinárodní expanzí.

Richtrová vystudovala obor business administration na University of New York v Praze. Svět financí ji okouzlil poté, co se přihlásila na mezinárodní soutěž CFA Institute Research Challenge se zaměřením na akciové analýzy. Se svým týmem nejprve vyhrála národní kolo a následně reprezentovala Českou republiku na evropském kole v Londýně. Po dokončení magisterského studia na Solvay Brussels School Economics & Management se přestěhovala do Londýna a nastoupila na půlroční stáž investičního bankovnictví v ING. Do domoviny se vrátila ve stejný den, kdy ve Velké Británii skončilo hlasování o brexitu.

Více o Nation 1

Investor, akcelerátor i sehraný tým profesionálů, kteří nejdou pro dobrou radu daleko: to je Nation 1, venture kapitálový fond se zaměřením na preseedová a seedová kola investic do startupů. Za jeho vznikem stojí čtveřice Marek Moravec, Jaroslav Trojan, Petra W. Končelíková a Martin Bodocký, kteří do fondu dohromady vložili 1 milion eur a prostřednictvím financování i sdílení mnohaletých zkušeností podávají pomocnou ruku startupům v raných fázích vývoje. Pro startupy s globální vizí má fond v seedových fázích připravené částky až 1,5 milionu eur. V následujících deseti letech plánuje Nation 1 investovat 35 milionů eur do zhruba 40 firem na území Česka a pomoci jim tak s mezinárodní expanzí.

Newsletter