Český poskytovatel internetového připojení AIM expanduje

Český poskytovatel rychlého internetu AIM, který se na tuzemském telekomunikačním trhu pohybuje už 10 let, rozšířil letos svoje služby na území celé České republiky. AIM už od začátku svojí existence vsadil na progresivní technologii optických vláken. „Věříme, že optická vlákna jsou budoucností telekomunikace, kterou vidíme především ve skutečně vysoké rychlosti. Například podle dat Českého statistického úřadu používalo v roce 2016 bezdrátový internet 54 procent firem, ale pouze čtvrtina z nich se připojovala rychlostí vyšší než 30 Mbps a jen desetina firem rychlostí vyšší než 100 Mbps. My díky optickým vláknům poskytujeme internetové připojení s rychlostí až 400 Mbps,“ popisuje vizi Jakub Jánský, obchodní ředitel AIM.

Budování kvalitní infrastruktury je ale v případě optických vláken velmi náročné a AIM služby tohoto typu nyní poskytuje hlavně v Praze a jejím okolí, v Mělníku a Neratovicích. I tak má aktuálně internetové připojení od AIM přibližně 20 tisíc domácností. Ty často využívají také možností internetové televize z dílny AIM a Smart Comp, která nese název Kuki. V nabídce je více než 100 televizních kanálů s různými možnostmi zpětného přehrávání.

Letos se ovšem AIM rozhodl rozšířit poskytování vlastního internetového připojení na území celé České republiky ve spolupráci s Českou telekomunikační infrastrukturou (CETIN). „Díky kooperaci s CETIN můžeme od února letošního roku nabízet naše tarify prostřednictvím jejich sítě. Dostáváme se tak do domácností po celé republice. Zároveň ale pracujeme na rozšiřování naší vlastní infrastruktury a pokrývání dalšího území technologií optických vláken,“ dodává Jánský. AIM díky celorepublikovému rozšíření působnosti také zlevnil svoje ceny měsíčních tarifů.

Spolupráce AIM a CETIN funguje také na bázi projektu Zrychlujeme Česko. CETIN v současnosti zrychluje internetové připojení v jednotlivých lokalitách, a zároveň připravil pro uživatele nový webový portál zrychlujemecesko.cz, na kterém si lidé mohou rychle a přehledně zjistit, jaká rychlost připojení v jejich lokalitě je, ale také jaké zrychlení se v nejbližší době plánuje. AIM je partnerem tohoto projektu.

V období od prosince do února navíc AIM zahajuje kampaň, kterou chce oslovit nové klienty právě v oblastech, do kterých se díky spolupráci

s CETIN nově dostává a kde se rychlost připojení zrychluje. Kampaň bude vedena především v online podobě s využitím sociálních sítí. Její součástí je také průzkum, jehož cílem je zjistit více o potřebách uživatelů: jaké problémy s internetovým připojením mají, co od něj očekávají nebo co by považovali za přínosné zlepšení. Průzkum, který startuje a potrvá do 14. ledna 2018, je zároveň soutěží o hodnotné ceny pro ty, kteří se do něj zapojí.

O společnosti
Obchodní značka AIM společnosti Planet A, a.s. je český poskytovatel internetového připojení, který působí na trhu už 10 let. Zaměřuje se zejména na poskytování internetu a televize po optické síti. V současné době využívá služeb AIM více než 40 tisíc zákazníků. V letošním roce AIM rozšířila poskytování vlastního internetového připojení na území celé České republiky. Společnost neustále pracuje na rozšiřování vlastní infrastruktury a pokrývání dalšího území technologií optických vláken. Součástí služeb AIM je poradenství a pružný zákaznický servis. V roce 2014 spustila AIM společně s brněnskou společností Smart Comp a.s. internetovou televizi Kuki, která má v nabídce více než 100 televizních kanálů s možnostmi zpětného přehrávání a dalšími chytrými funkcemi. Generálním ředitelem je Martin Havrda.

Newsletter