Český samuraj Denisa Procházka bude v Japonsku bojovat o vysněný pás

Český samuraj Jiří Denisa Procházka bude v neděli dopoledne v Jokohamě bojovat o vysněný pás. K vysněnému zápasu o titul do Japonska odletěl ve středu s trenéry Jaroslavem Hovězákem a Martinem Karaivanovem. Jeho soupeřem bude známý americký wrestler a výborný boxer King Mo Lawal, který má za sebou mnoho zkušeností a triumfů. Na zápas se těší celý svět, který miluje moderní gladiátorství.

Český zápasník Jiří Procházka patří mezi 20 nejlepších zápasníků na světě do váhy 93 kg. Pokud zvítězí, nejenže si odveze svůj vysněný pás, po kterém tak touží, ale upozorní organizaci UFC a Bellator, že v příštích letech bude svět stále více poznávat jméno Jiří Denisa Procházka a bude ho chtít vidět zápasit i v jiných organizacích. Všichni si přejí vidět Procházku v UFC, to, jestli do něj zamíří, je ve hvězdách a bude to na něm.

Jiří neprohrál v japonské soutěži Rizin FF sedm zápasů v řadě a stává se miláčkem japonského publika. Jeho skóre mu před třemi lety v pyramidě narušil právě King Mo Lawal, který ho porazil po nádherném výkonu, kdy Jiří nedával pozor a inkasoval K.O. Pro české fanoušky tehdy Procházka vytvořil skvělou atmosféru a získal si tisíce nových sledujících. Rodák z Hostěradic u Brna je od té doby zkušenější a připravený zvítězit nad Lawalem. Ten na adresu Rizinu vysílá v médiích svůj osobní názor, že organizace Rizin FF chce z Jirky udělat svou tvář a silný archetyp pro své diváky. „Vidím a cítím, jak Jirku podporují a vytváří mu pěkný profil,“ prohlásil.

V posledních dnech je Jiří v mediálním světě probírán jako nikdy v historii a žádný z českých zápasníků tohle ještě nezažil. Na internetu fanoušci sdílejí emoční videa, kde Jiří ukazuje svou sílu a odhodlání v trénincích. Je to největší událost pro české MMA a i samotná soutěž Rizin FF je u nás stále více populární. Nedávno totiž v Rizinu zakončil svou kariéru známý zápasník a legenda Mirko Cro Cop, který je znám od samotných začátků tohoto sportu. Jiří měl být posledním zápasníkem v životě chorvatského dravce, ale nestalo se tak, protože Mirko musel kvůli zdravotnímu stavu ukončit působení v zápasech.

Procházka odletěl do Japonska s časovou rezervou, aby se aklimatizoval a načerpal energii od fanoušků. „Byl jsem značně vyčerpaný, když jsem v pyramidě proti Lawalovi nastupoval před třemi lety. Cítil jsem, že jsem v předchozích zápasech nechal mnoho energie a pouštěl se někdy bezhlavě do zbytečných akcí. Bojovat třetí zápas, navíc se špičkovým zápasníkem, v rozmezí 48 hodin není legrace. Podcenil jsem soupeře i své možnosti a dostal jsem K.O. Poučil jsem se, jsem připravený nechat v ringu vše, vybojuji titul a přivezu do České republiky pás ze země, která boj uctívá nejvíce už od dob samurajů. Děkuji, že mě má rodná země podporuje, sleduje a dodává mi energii. Buďte se mnou v mém nejdůležitějším zápase, budu se snažit ukázat to nejlepší, co jsem se za ta léta naučil a natrénoval,“ řekl Procházka.

„Připravili jsme Jirku na zápas, jak nejlépe jsme mohli. Dávali jsme pozor hlavně na rekonvalescenci a hlídali jeho fyzickou a psychickou kondici, připravovali jsme ho komplexně a dávali na něj zvýšený pozor. Dokonce jsme museli omezit tlak novinářů na jeho osobu, filtrovat každý rozhovor a nezatěžovat Jirku před zápasem. Mnoho lidí se snaží o jeho pozornost na sociálních sítích. My musíme dovézt pás a až potom se vrátit k otázkám. Poslední dny tréninku jsme se rozhodli nenavštěvovat kempy a měnit klimatické podmínky kvůli imunitě. Místo Stockholmu, kde se měl Jiří připravovat s Gustafssonem (přední UFC zápasník), nám přišlo rozumné zajistit vše od fyzioterapeutů, rodinné podpory a každodenní kontroly stavu na domácí půdě v JETSAAM GYM Brno. Přejeme Jirkovi vítězství, zaslouží si ho! Zároveň vzkazuji divákům za celý tým: Teď se máte na co těšit,“ dodává Martin Karaivanov, hlavní trenér Procházky.

Zápas můžete v přímém přenosu sledovat na Fite TV. „Jednali jsme o právech, a dokonce sehnali nemalé peníze, aby mohl zápas proběhnout v přímém přenosu u nás v televizi. Bylo ovšem pozdě a japonská televize už nebyla schopna práva poskytnout,“ uvedl Jiří Stabla z marketingového týmu Jiřího Denisy Procházky.

Newsletter