Český Tatum je první blockchainový startup v prestižní soutěži TechCrunch Startup Battlefield

Český startup Tatum je prvním blockchainovým startupem, který se dostal do nejprestižnější startupové soutěže světa. Firma s kořeny v Brně je jednou z dvaceti, které vybrány z tisíců přihlášených, aby se utkala s těmi nejlepšími technologickými startupy napříč zeměkoulí.

TechCrunch Startup Battlefield je soubojem mezi 20 startupy z celého světa. Tatum je historicky první blockchainový startup, který byl kdy do soutěže vybrán. Jde o velký krok pro celou blockchainovou komunitu okolo technologie, která si ještě nevydobyla své místo v mainstreamu. Tatum byl vybrán pro své unikátní technologické řešení, které umožňuje vývojářům a firmám vyvíjet blockchainové aplikace, aniž by byli v této technologii experti. Firmy tak ušetří přes 95 % času a nákladů.

“Být vybráni pro TechCrunch Startup Battlefield je pro nás ohromnou poctou. Jsou to takové Oscary pro startupy. Je to velký úspěch nejen pro nás, ale i pro celou blockchainovou komunitu,” říká Jiří Kobelka, CEO Tatumu.

Tatum vznikl v Brně teprve před pár lety a stojí za nástrojem, který využívá přes 10 000 vývojářů na celém světě. Aplikace nad postavené nad Tatumem používají desítky milionů koncových uživatelů, a platforma zprocesuje měsíčně transakce v hodnotě vyšších desítek milionů dolarů.

Tatum je platforma pro vývoj na blockchainu, která poskytuje infrastrukturu i jednotný framework pro více než 40 blockchainových protokolů, a umožňuje tak snadno budovat aplikace i bez předchozí zkušenosti s blockchainem. Tatum eliminuje časté překážky, jako je například nutnost učit se specifický jazyk pro každý blockchain, a vývojářům tak ušetří až 95 % dříve potřebného času.

Založen roku 2018 v Brně Jiřím Kobelkou, CEO a Samuelem Šramko, CTO.

Newsletter