Českým firmám se daří se svými produkty i na zahraničních trzích

Ekonomický růst v evropských zemích pokračuje a Česká republika stále patří mezi nejrychleji rostoucí ekonomiky. Pokračování tohoto vývoje analytici očekávají i v dalším období. Českou ekonomiku, orientovanou výrazně na export, pozitivně ovlivňuje zvýšená zahraniční poptávka. Na tu reagují tuzemské firmy, které rozšiřují své aktivity za hranice země. Příkladem může být příběh české firmy Tesla Batteries, která v posledních měsících navázala hned několik zajímavých kontraktů. Při rozšiřování sítě obchodních partnerů přitom využila služeb poradensko-investiční skupiny BNG Group.

Česká společnost zaměřená na vývoj, výrobu a dodávky baterií a akumulátorů pro spotřební elektroniku – Tesla Batteries, v současnosti obchoduje se zeměmi EU i mimo evropský trh. V posledních měsících zaznamenává zvýšený zájem o svoje produkty i v dalších zemích. Spolupracuje s poradensko-investiční skupinou BNG, díky tomuto partnerství povedlo Tesla Batteries navázat spolupráci i s největší velkoobchodní distribuční sítí nátěrových hmot Panter Color.

V červenci byla díky novým partnerům v Lotyšsku zahájena dodávka do Pobaltských zemí, v tuto chvíli probíhají rovněž jednání v Rakousku, kde se předpokládá začátek spolupráce od ledna příštího roku. Vyjednává se ale i s ruskými a moldavskými partnery, se kterými se již schyluje k podpisu smlouvy a první dodávce. Česká firma vznikla teprve v roce 2015 a její vizí je stát se celosvětovým lídrem.

„Společnost Tesla Batteries je dobrým příkladem toho, že pokud má kvalitní firma dobře nastavenou obchodní strategii, její prosazení se na domácím i zahraničním trhu může být velmi rychlé a úspěšné. Pečlivě si vybíráme obchodní partnery, které podporujeme, základem musí být vždy kvalitní portfolio produktů – a to Tesla Batteries má,“ říká Kateřina Býčková, generální ředitelka BNG Group.

Newsletter