ČEZ: Bez elektřiny je po bouřkách na 60 tisíc odběrných míst

Dispečink ČEZ Distribuce aktuálně eviduje na 100 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na vedení nízkého napětí. Bez elektřiny je na 60 tisíc odběrných míst. Během noci se nám podařilo tento stav snížit více jak o polovinu (ve 23:00 včera večer jsme evidovali 140 poruch na vedení vysokého napětí a 140 tisíc odběrných míst bez elektřiny). Uvedla to mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

„Aktuálně řešíme nejvíce poruch v Plzeňském kraji (Domažlicko, Tachovsko), Středočeském kraji (Berounsko, Rakovnicko a Kladensko) a Moravskoslezském a Olomouckém kraji (Karvinsko, Bruntálsko, Nový Jičín). Nejlépe je na tom sever zásobovacího území ČEZ Distribuce, v Ústeckém a Libereckém kraji řešíme jen jednotlivé poruchy na vedení vysokého napětí především na Děčínsku a Českodubsku a Turnovsku,“ dodala mluvčí.

„V terénu máme stovky pracovníků poruchových čet i dodavatelských firem, pracovali celou noc a pokračují i nadále v obnovení dodávek elektřiny. Situace se uklidnila, vítr se utišil a daří se nám poruchy opravovat. Předpokládáme obnovení většiny dodávek na hladině vysokého napětí během dnešního dne a večera. Jisté je, že opravovat poruchy budeme i během zítřejšího dne. Mělo by se jednat však již je o poruchy na hladině nízkého napětí. Na Rakovnicku budeme stavět bypass vedení (popadalo zde 6 příhradových stožárů velmi vysokého napětí 110 kV),“ řekla Holingerová.

Newsletter