Na amerických trzích se dnes z důvodu státního svátku neobchoduje. Absence amerických obchodníků se patrně projeví na nižší likviditě dolarového trhu. Měny regionu oslabují. Nejvyšší ztráty registruje polský zlotý patrně reagující na zprávy z minulého týdne ohledně možného snížení sazeb a dalších intervencí.

ČEZ dnes zveřejní pololetní výsledky hospodaření

Energetická společnost ČEZ dnes zveřejní výsledky hospodaření za první pololetí letošního roku. Z odhadů analytiků vyplývá, že si meziročně mírně pohoršila. Loni dosáhl ČEZ za prvních šest měsíců čistého zisku 15,4 miliardy korun a utržil 102,9 miliardy korun. Letos analytici za stejné období očekávají čistý zisk v rozmezí 14,7 až 15,6 miliardy korun a tržby na úrovni 98 až 100 miliard korun.

Důvodem nižších tržeb jsou podle odborníků především nižší prodejní ceny elektřiny a absence mimořádného příjmu 1,1 miliardy korun, kterou ČEZ v loňském druhém čtvrtletí získal od Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na základě vyhraného soudního sporu o neodebranou elektřinu. Kromě pololetních výsledků dnes firma oznámí i výsledky za samotné druhé čtvrtletí.

Newsletter