ČEZ ESCO dodá elektřinu pro Správu železnic i v roce 2022

Správa železnic, které ČEZ ESCO dodávalo elektřinu i v předchozích dvou letech, je objemově největším odběratelem elektřiny v Česku.  

Do soutěže o dodávku na rok 2022 se přihlásilo 7 zájemců. Poptávaný objem byl 1,226 TWh. Jde o objemově největší aukce na energetické burze Power Exchange Central Europe (PXE) – podobné množství vystačí pro více než 350 000 domácností na celý rok.

„Velice mě těší, že jsme si i v náročné konkurenci udrželi největšího odběratele elektřiny v Česku a našeho největšího zákazníka. O dodávku elektřiny pro Správu železnic byl tradičně velký zájem a jsem rád, že jsme v aukci obstáli a byli schopni připravit konkurenceschopnou nabídku,“ říká generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

Správa železnic je vlastníkem a provozovatelem celostátních i regionálních tratí a stará se také o nádraží.

„Již tradiční aukce dodávky trakční elektřiny pro Správu železnic pro nás jako vždy znamenala pečlivou přípravu a zpracování nabídky. Letošní příprava však byla hodně specifická – museli jsme vyhodnotit negativní vliv pandemie koronaviru na odběr trakční elektřiny v roce 2020 a vypořádat se s možnými riziky v roce 2022. Proto byla poptávka na příští rok koncipována tak, aby umožnila Správě železnic pořídit potřebný objem elektřiny nejen v předstihu nákupem ročních produktů, ale i nákupem čtvrtletních a měsíčních produktů v roce dodávky, čímž se rizika na obou stranách významně sníží,“ vysvětluje ředitel pro komodity v ČEZ ESCO Martin Ludvík.

O ČEZ ESCO:

ČEZ ESCO (Energy Service Company), dceřiná společnost ČEZ, která komplexně pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí všech velikostí. Zajišťuje dodávky elektřiny, plynu a tepla, výkup elektřiny, obchodování s emisními povolenkami, energetické audity a energetické poradenství, výstavbu elektrických zařízení, kogeneračních jednotek a střešních fotovoltaických elektráren. Pro řadu zákazníků také jejich energetická zařízení provozuje a poskytuje služby týkající se údržby a servisu. ČEZ ESCO je i dodavatelem služeb souvisejících s veřejnou a firemní elektromobilitou. ČEZ ESCO má téměř 2000 zaměstnanců a patří do něj firmy AirPlus, AZ KLIMA, Bytkomfort, ČEZ Distribúčné sústavy, ČEZ Energetické služby, ČEZ ENERGO, ČEZ LDS, ČEZ Servis, ČEZ Solární, Domat, E-Dome, ENESA, ESCO Slovensko, HORMEN, KART, KLF-Distribúcia a Spravbytkomfort. Více na www.cezesco.cz.

Newsletter