Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

ČEZ ESCO Polska získala projekt za 240 milionů korun

Šesti školám v Bydhošti, 360tisícovém městě na severu Polska, pomůže snížit účty za teplo a elektřinu konsorcium vedené firmou ČEZ ESCO Polska. Partnerem v téměř čtvrt miliardovém projektu je společnost Hydrochem DGE.  

Do projektu kompletní tepelné modernizace za 40 milionů zlotých (241 milionů korun) se zapojily dvě mateřské školky, tři základní školy a jedno gymnázium. Konsorcium tvořené společnostmi ČEZ ESCO Polska a Hydrochem DGE mimo jiné provede zateplení, zrenovuje elektrické a sanitární rozvody, či nainstaluje moderní LED osvětlení. Čtyři z šesti školních komplexů navíc vybaví fotovoltaickými panely.

„Plánovaná opatření sníží školám spotřebu elektřiny a tepla, přitom pomohou udržet v místnostech optimální teplotu a vlhkost. LED technologie jsou pro osvětlení mnohem účinnější a zároveň ekonomicky úspornější,“ uvedl Jaromír Pečonka, generální ředitel CEZ ESCO Polska. Změnu k lepšímu pocítí téměř 3,5 tisíce žáků a učitelů.

„Již řadu let nabízíme moderní řešení pro tepelnou modernizaci budov. Realizace šesti projektů v Bydhošti společně s CEZ ESCO Polska bude pro nás velkou příležitostí získat další cenné zkušenosti,“ uvedl ředitel Hydrochem DGE Jarosław Rękawek.

Tomasz Bońdos, koordinátor týmu Energetického managementu města Bydhošť, zdůraznil prospěšnost projektu pro místní obyvatele: „Snížení spotřeby energie nejen ušetří peníze, ale budovy budou také šetrnější k životnímu prostředí. Navíc se zvýší komfort učitelů a studentů, kteří tráví ve školách každý den spoustu času.“

Projekty tepelné modernizace šesti škol v Bydhošti budou financovány z prostředků přidělených v rámci Regionálního operačního programu Kujavsko-pomořského vojvodství pro roky 2014-2020. Všech šest školních komplexů bude zmodernizováno v průběhu příštího roku.

Dalším školám ČEZ ESCO Polska pomáhá s energetickými úsporami např. v Nepolomicích na jihu země či v Kozienicích jihovýchodně od Varšavy. Kromě toho rovněž realizuje zakázky zaměřené na modernizaci veřejného osvětlení v obcích.

ČEZ ESCO Polska, součást skupiny ČEZ Polska, se specializuje na poskytování služeb v oblasti energetické účinnosti a úspor pro podniky, místní správu, školy, obytné budovy, nemocnice či kanceláře. Společnost nabízí dodávky tepla a elektřiny a také komplexní energetické služby jako audity a energetické poradenství, stejně jako výstavbu a provoz veřejného osvětlení a energetických zdrojů (zejména kogeneračních jednotek, plynových kotlů a fotovoltaických zařízení). Nabídka také zahrnuje možnost financování projektů 

Newsletter