Americké výnosy v závěru minulého týdne zkorigovaly nárůst, dolar i přesto sílí. Euro je pod tlakem hromadného poklesu evropských tržních sazeb. Zlotý a koruna mírně zpevnily, aktuálně část zisků umazávají. Domácí měna se obchoduje nad 26,10 za euro.

ČEZ ESCO vstoupila do fotovoltaické asociace

Společnost ČEZ se prostřednictvím své dceřiné firmy ČEZ ESCO stala členem České fotovoltaické asociace, která sdružuje provozovatele střešních solárních elektráren, projektanty nebo instalační firmy. Chce se tak podílet na rozvoji oboru menších střešních instalací. Ve společné tiskové zprávě o tom informovaly ČEZ ESCO a fotovoltaická asociace.

„ČEZ ESCO vzniklo s cílem poskytovat zákazníkům kompletní energetické služby, a to dnes znamená také návrhy a realizace fotovoltaických elektráren. Díky členství v ČFA budeme moci lépe komunikovat s ostatními hráči na trhu a podílet se tak na jeho rozvoji v ČR,“ uvedl předseda představenstva ČEZ ESCO Michal Rzyman.

Podle asociace se v minulosti u instalovaných fotovoltaik často objevovaly projektantské, produktové nebo montážní nedostatky, které by například mohly zabránit čerpání podpory ze Zelené úsporám. „Společnost ČEZ ESCO se svými zkušenostmi a komplexním přístupem pomůže zejména klientům, kteří se nechtějí o nic starat. Společnost jim zajistí vše od plánování až po realizaci střešní FVE na míru,“ podotkl výkonný ředitel ČFA Petr Maule.

Dynamickému rozvoji malých střešních instalací pomohla částečná liberalizace legislativy, kdy systémy do výkonu 10kWp nemusí vlastnit licenci. Dalším krokem je program Zelená úsporám, který pro rok 2016 plánuje podpořit drobnou fotovoltaiku podobně jako třeba zateplování, tepelná čerpadla nebo kondenzační kotle. Aby ale zájemci na podporu dosáhli, musí být jejich elektrárna optimálně naplánovaná a její výkon musí být přizpůsobený skutečné energetické náročnosti budovy, na které vznikne.

 

Newsletter