ČEZ koupil podíl v německé firmě Cloud & Heat Technologies

INVEN CAPITAL, dceřiná firma ČEZ, se stal akcionářem drážďanské společnosti Cloud & Heat Technologies, která přináší unikátní řešení využívající teplo ze serverů k vytápění a ohřevu vody pro komerční prostory. Díky tomuto řešení lze dosáhnout až o 50% nižších provozních nákladů data centra oproti konvenčnímu řešení.

„Investicí do společnosti Cloud & Heat Technologies pokračujeme v rozvíjení našich aktivit v oblasti decentralizované energetiky a chytrých řešení pro zákazníky. Od investice si slibujeme rozšíření našeho know-how v IT a současně nasazení v sektoru teplárenství, kterému dobře rozumíme. Skupina ČEZ získala podstatný menšinový podíl včetně zastoupení v představenstvu společnosti,“ přibližuje novou investici Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ.

Cloud & Heat Technologies projektuje, staví a provozuje ekologická, vodou chlazená veřejná i privátní datacentra pro cloud computing. „Společnost se už šestým rokem věnuje budování ekologické distribuované infrastruktury pro cloud computing splňující nejvyšší nároky na bezpečnost. Zvolili jsme tuto investici pro jedinečný mix dvou světů – informatiky a energetiky,“ vysvětluje Petr Míkovec, generální ředitel INVEN CAPITAL.

Cloud & Heat Technologies vstoupila na již existující trh datacenter velkých firem, kam dodává své řešení. Jejich řešení je mj. unikátní v tom, že dokáže využít až 90 procent odpadního tepla. Firma bez problémů zvládá dodávat privátní lokání plug‘n’play systémy, velká datacentra či tzv. kontejnerové řešení

Jedná se již o čtvrtou investici INVEN CAPITAL na německém trhu do smart energy společností. ČEZ již dříve skrze INVEN CAPITAL vstoupil do firmy Sunfire, jež rozvíjí a uvádí do průmyslové výroby nejpokrokovější energetické technologie přispívající ke snižování emisí CO2 a rozvoji decentralizovaných zdrojů, a také do společnosti sonnen, světové jedničky ve výrobě inteligentních bateriových systémů na skladování energie pro domácnosti. Investicí do společnosti tado° se ČEZ vedle chytrých zákaznických řešení v oblasti elektrické energie vydala i do sektoru poskytování tepla, resp. chlazení.

Cloud&Heat Technologies GmbH byla založena v Drážďanech v roce 2011. Systém využívající teplo ze serverů k vytápění a ohřevu vody pro komerční prostory má společnost realizovaný na téměř dvaceti lokalitách po celém Německu. Zaměstnává několik desítek pracovníků, kteří dokáží pokrýt všechny aspekty řešení včetně hardware, software, ohřevu vody i provozu.

Newsletter