ČEZ koupil v Německu 14 větrných turbín o celkovém výkonu 35,4 MW

Dalších 14 větrných turbín o celkovém instalovaném výkonu 35,4 MW získala na německém trhu Skupina ČEZ. Všechny stroje rozmístěné v jediné lokalitě Lettweiler Höhe poblíž Rehbornu na území spolkové země Porýní-Falc jsou již v provozu. Součástí kontraktu s prodávajícím, renomovaným subjektem v oblasti správy aktiv a investic do OZE, společností KGAL, je i získání provozní podpory ve formě garantovaného výkupního tarifu na 20 let. Serveru Roklen24 to sdělil mluvčí ČEZ Martin Schreier.

„Další velkou akvizicí na německém trhu obnovitelných zdrojů energie pokračujeme v naplňování naší strategie s cílem navýšit provozní zisk před odpisy z obnovitelných zdrojů o dodatečné 3 mld. Kč. Naše větrné elektrárny v Německu vyrobí nyní více než 280 GWh elektřiny ročně, a pokryjí tak spotřebu 120 tisíc domácností. I nadále nás zajímají již vystavěné parky na pevnině, ale i ty na moři, stejně jako projekty ve fázi developmentu,“ uvedl Tomáš Pleskač, ředitel divize Nová energetika a distribuce.

Nejnovější akvizice zahrnuje 14 větrných turbín získaných od KGAL, renomovaného německého subjektu v oblasti aktiv a investic, specializovaného na investice do nemovitostí a obnovitelných zdrojů. Park byl dříve součástí portfolia fondu ESPF3. Stroje o celkovém instalovaném výkonu 35,4 MW postavila firma Juwi Energieprojekte, jeden z nejvýznamnější developerů v Německu. Větrný park, který je již kompletně v provozu, se nachází v jediné lokalitě na území spolkové země Porýní-Falc, severně od Kaiserslauternu. Součástí kontraktu je i získání provozní podpory ve formě garantovaného výkupního tarifu na 20 let. Díky poslední akvizici zvýšil ČEZ svou přítomnost na německém trhu obnovitelných zdrojů na téměř 135 MW instalovaného výkonu.

Již koncem loňského roku získala Skupina ČEZ na německém trhu devět větrných parků situovaných napříč celou zemí.

Skupina ČEZ získala v Německu i akvizice v oblasti nových technologií. Prostřednictvím svého investičního fondu INVEN CAPITAL dosud realizovala kvarteto investic do společností působících v oblasti nové decentralizované energetiky (sonnen, Sunfire, tado° a Cloud&Heat Technologies).

Kromě německého trhu sleduje ČEZ vhodné příležitosti v oblasti obnovitelných zdrojů také v ostatních evropských zemích s cílem vystavět stabilní portfolio aktiv v různých fázích životního cyklu a poskytovat navazující služby.

Newsletter