ČEZ loni zdvojnásobil instalace střešních fotovoltaických elektráren

ČEZ Solární ze skupiny ČEZ ESCO v loňském roce instalovala a připojila rekordních 307 střešních fotovoltaických elektráren o celkovém instalovaném výkonu 1 236 kWp. V roce 2016 ČEZ Solární připojila 152 solárních elektráren s celkovým výkonem 592 kWp.

„Další smlouvy jsme loni podepsali, a i letošní rok tedy bude pro ČEZ Solární velmi úspěšný. Potvrzujeme tak svou pozici jedničky na českém trhu střešních fotovoltaických zdrojů,“ říká člen představenstva ČEZ a ředitel divize obchod a strategie Pavel Cyrani.

Z celkových 307 instalovaných fotovoltaik využilo dotaci z programu Nová zelená úsporám 285 zákazníků a ve všech případech byla dotace schválená. Vysoké úspěšnosti dosahujeme přesnou identifikací potřeb zákazníka a jejich implantací na podmínky dotačního programu. Na 83 kusů, tedy meziročně na více než dvojnásobek, stoupl také počet elektráren, které si zákazníci pořídili společně s bateriovým systémem. Ten ukládá elektřinu vyrobenou během dne.

Nejvíce solárních elektráren ČEZ instaloval ve Středočeském kraji včetně Prahy (86), pak v Ústeckém (76) a v Moravskoslezském (61).

„Zájem lidí o fotovoltaické elektrárny roste, roste také zájem o fotovoltaiky doplněné o bateriové systémy. V letošním roce také čekáme zvýšení počtu solárních elektráren instalovaných pro firemní zákazníky. Trh s fotovoltaikami pro firmy se oživil s ukončením dotačního titul v OPPIK v záři, na což podnikatelé čekali,“ říká Lucie Bedrníčková, jednatelka ČEZ Solární a ředitelka segmentu obcí a malých a středních podniků v ČEZ ESCO. „Další dotační tituly pro firmy, ale i obce se uzavírají na konci dubna, a tak máme plno práce s přípravou žádostí, které pro naše zákazníky zpracováváme.“

Newsletter