Výprodejní tlaky se dolaru nepouští. Americká měna oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje nad 1,1870 EURUSD. Koruna profituje z větší ochoty riskovat, kterou na FX trzích pozorujeme. Pomáhá i nárůst domácích tržních sazeb. Kurz se posunul krátce pod 25,50 za euro.

CFTC podpořila nápad Winklevossů na kryptoměnovou samoregulaci

Kryptoměnová samoregulační organizace, poslední nápad bratrů Winklevossů, získala podporu významného amerického regulátora – Commodity Futures Trading Commission. Ta naposled lobovala za vznik podobné organizace během své keynote na Blockchain summitu ve Washingtonu.

Bratři, kteří stojí za bitcoinovou směnárnou Gemini, chtějí vytvořit asociaci, která by fungovala jako samoregulační orgán pro obchodování s virtuálními komoditami (jako jsou digitální tokeny a kryptoměny). Cílem neziskové organizace má být vytvoření průmyslových standardů, podpora transparentnosti a pomoc vládním regulátorům předcházet podvodům na trhu. Vzorem pro platformu byla americká National Futures Association, samoregulační organizace zaměřující se na derivátové trhy.

„Věříme, že další úroveň dohledu nad trhem s virtuálními komoditami, která bude fungovat formou samoregulace, je důležitá pro ochranu zákazníků a zajistí větší integritu trhu,“ tvrdí bratři Cameron a Tyler Winklevossi.

Členství v organizaci má být otevřené všem provozovatelům kryptoměnových směnáren a burz a over-the-counter (OTC) platforem pro obchodování kryptoměn.

Newsletter