Check Point: Hackeři zaútočili na službu Quora

Hackeři se úmyslně zaměřují na společnosti a weby, které disponují obrovským množstvím zákaznických dat, jak jsme to ostatně mohli vidět při nedávných velkých útocích na letecké společnosti a hotelové řetězce. I když zatím není jasné, jak byly systémy Quory napadeny, hackeři mohli získat přístup pomocí jakéhokoli z mnoha vektorů.

Společnosti se musí chránit před sofistikovanými hrozbami páté generace, které se šíří mezi sítěmi, koncovými body, mobilními zařízeními a cloudovými službami, a zabránit, aby měly vliv na chod organizace,“ říká Daniel Šafář, Country Manager CZR regionu ve společnosti Check Point.

„Naštěstí mezi ukradenými daty nebyly žádné finanční informace a odcizená hesla byla zakódovaná, ale uživatelé by přesto měli zvážit změnu hesel na dalších účtech, pokud tam používají stejné heslo jako u Quory. Je potřeba také velmi pečlivě a obezřetně přistupovat k e-mailům, které budou nyní tvrdit, že mají nějakou souvislost s tímto únikem dat, protože by mohlo jít o phishing a snahu vylákat ještě citlivější informace.“

Newsletter