Christie’s vystaví světová díla v Českém centru v Berlíně

V souvislosti s Berlínským galerijním víkendem pořádá aukční síň Christie’s výstavu Beauties and Beasts, Making and Collection Art in Germany, v rámci které veřejnosti představí více než 80 uměleckých děl, která zachycují, jak se v průběhu tisíciletí proměňoval koncept krásy a ošklivosti napříč německými dějinami.  Serveru Roklen24 to sdělila Barbora Půlpánová z Christie’s.

Zastoupeni budou umělci světového významu jako Georg Basellitz, Gerhard Richter, Max Pechstein nebo Lucas Cranach. Ze starších děl bude vystaven mimo jiné obraz Leda s labutí od Josepha Heintze staršího, který byl vytvořen pro pražskou uměleckou sbírku Rudolfa II. a posléze prodán do Německa. Nyní se po mnoha letech, kdy byl považován za ztracený, vrací na českou půdu do budovy České ambasády a Českého centra v Berlíně. 

Výstava bude veřejnosti přístupná od 27. do 29. května, pro zájemce je každý den připravena komentovaná prohlídka v režii kurátora Tima Schmelchera z Christie’s. Z doprovodných akcí je třeba zmínit alespoň přednášku čestného předsedy Christie’s a vnuka britské královny Alžběty II. Lorda Snowdona. 

Newsletter