Čínský konglomerát HNA koupí hotelovou společnost Carlson

Divize čínského konglomerátu HNA Group koupí hotelovou společnost Carlson Hotels, která vlastní značky jako Radisson a Country Inns and Suites. Cenu firmy nezveřejnily.

HNA v rámci dohody koupí také podíl 51,3 procenta ve skupině Rezidor Hotel Group, která provozuje hotely Carlsonu v Evropě, Africe a na Blízkém východě. Nyní se bude muset rozhodnout, zda uskuteční nabídku i na zbývající akcie nebo sníží svůj podíl pod 30 procent, jak vyžadují zákony.

Čínská společnost očekává, že jí akvizice pomůže při budování pozice na trhu v USA a v expanzi v hotelových aktivitách po celém světě.

Dohodu musí schválit ještě antimonopolní úřady. Dokončena by měla být v druhé polovině roku.

Carlson provozuje 1400 hotelů ve 115 zemích. Po celém světě má kolem 90.000 zaměstnanců.

HNA je aktivní v řadě oblastí, od logistiky přes turistické služby, hotely a správu letišť po pojištění a finanční služby. Provozuje také více než desítku leteckých společností, včetně Hainan Airlines.

Akvizice je další z řady globálních transakcí čínských firem. Ty masivně nakupují v zahraničí kvůli zpomalení ekonomického růstu doma a získání zahraničních zkušeností a technologií. Od počátku letošního roku hodnota fúzí a akvizic oznámených čínskými firmami dosáhla již téměř stejné částky jako za celý loňský rok, napsaly agentury AP a Reuters.

Newsletter