Čistý zisk skupiny ČSOB stoupl loni o osm procent na 15,1 mld. Kč

Čistý zisk skupiny za rok 2016 vzrostl meziročně o osm procent na 15,1 miliard korun. Objem úvěrů vzrostl na 618 miliard korun, meziročně o šest procent více při zachování vynikající kvality úvěrů. Objem vkladů se zvýšil meziročně o sedm procent na 752 miliard korun.

Celkový objem aktiv pod správou dosáhl hodnoty 191 miliard korun, což představuje čtyřprocentní nárůst. Provozní výnosy vzrostly meziročně o pět procent na 34 miliard korun. Provozní náklady zůstaly meziročně stabilní ve výši 15,7 miliard korun.

„Nízká inflace, nezaměstnanost i úrokové sazby v roce 2016 kontrastují s vysokými očekáváními klientů, vyšší konkurencí a regulačními požadavky. To jsou jen některé z výzev, se kterými jsme se museli vypořádat. I přesto jsme splnili náš slib přinášet klientům lepší zážitky. Rok 2017 nebude jednodušší, ale jsme plní energie a nápadů. Vidíme více příležitostí pro rozvoj jedinečného modelu bankopojištění a díky inovacím a zjednodušování jsme referencí na českém trhu v klientském zážitku,“ uvedl John Hollows, generální ředitel ČSOB.

Newsletter