Členové sociální demokracie rozhodli o vstupu do vlády

Ve vnitrostranickém referendu, které proběhlo od 21. května do 14. června 2018, se členové ČSSD rozhodli pro vstup strany do vládní koalice s hnutím ANO a podporou KSČM. Referenda se zúčastnilo 64,74 % členské základny (11 404 hlasujících členů), což přesáhlo povinné kvórum 25 %. Pro vstup do vlády hlasovalo 58,53 % zúčastněných členů strany, proti bylo 40,20 % hlasujících. Zbytek, tedy 1,27 % odevzdaných hlasů, bylo neplatných. ČSSD to uvedla v tiskové zprávě.

„Chtěl bych poděkovat všem členům, kteří se vnitrostranického referenda zúčastnili a dali tak najevo, že jim není lhostejné směřování ČSSD a naší země. Během referenda jsem diskutoval s mnoha straníky důvody, proč bychom měli vstoupit do vládní koalice s hnutím ANO. Výsledek referenda a vysoká účast v něm mě těší.“ uvedl předseda ČSSD Jan Hamáček k výsledku referenda.

Referendum proběhlo na základě usnesení Ústředního výkonného výboru ze dne 26. dubna 2018. Součástí referenda byl i návrh koaliční smlouvy mezi ČSSD a hnutím ANO.

O výsledku referenda bude předseda ČSSD Jan Hamáček informovat předsedu hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše. Předseda ČSSD dále předá jména kandidátů na ministra premiérovi, který je pak navrhne prezidentovi republiky Miloši Zemanovi.

Newsletter