CLEO.one pomáhá traderům automatizovat obchodování na burze

Automatizovaný nákup a prodej akcií či měn, neboli algoritmické obchodování, bylo donedávna výsadou největších globálních firem, změnit to chce Kevin Grulich a jeho mezinárodní tým startupu CLEO.one. Po úvodní investici 6 milionů korun a dvou letech vývoje spouští nástroj, díky kterému může začínající i profesionální trader lehce, bez nutnosti programovat, nastavit pravidla a okamžitě vyhodnotit svou obchodní strategii.

“O algoritmickém obchodování se hodně mluví, v praxi jej však využívá minimum samostatných traderů. Současné nástroje totiž vyžadují alespoň základní znalosti programovacích jazyků. V CLEO.one naproti tomu jednoduše zadáte podmínky a zároveň je můžete ihned otestovat na historických datech,” říká o nástroji Kevin Grulich, spoluzakladatel CLEO.one, a dodává: “Každý trader hledá vlastní obchodní systém, kombinaci strategií a konkurenčních výhod, které překonají průměr trhu. Cílem CLEO.one je dát traderům nástroj jak se dostat k vlastnímu trading systému násobně rychleji.”

Trader, který chtěl automatizovat obchodování, byl dodnes odkázán především na vlastní schopnost programovat. CLEO.one dává možnost si pravidla nastavit jednoduše, pomocí základní angličtiny a bez nutnosti se učit jakýkoliv programovací jazyk. CLEO.one strategii okamžitě otestuje na historických datech, kromě toho však díky strojového učení nabídne sofistikovanou optimalizaci celého obchodního systému. Podobné nástroje byly přitom dodnes výsadou velkých bank a hedge fondů.

Kevin Grulich a Martin Kessner založili CLEO.one před dvěma lety, Kevin byl před tím sedm let profesionálním traderem. Jejich společná úvodní investice překročila 6 milionů korun, část přispěli i přátelé a rodina. Investice se vyplatila, již nyní odmítají nabídky na odkoupení jejich softwaru světovými finančními institucemi, mj. i významnou institucí ze Švýcarska. Grulich to komentuje: “Naše vize je zpřístupnit automatické obchodování co největšímu počtu lidí, proto jsme odmítli i finančně velmi zajímavé nabídky na odkoupení CLEO.one. Místo toho nyní začínáme jednat o investici s několika venture kapitovými firmami.”

Nyní se dá v CLEO.one obchodovat forex a v příštích týdnech přibude také zlato a indexy vč. mezi tradery velmi populárního německého burzovního indexu DAX. “Další aktiva budou následovat, již nyní pracujeme i na zpřístupnění obchodování s akciemi či kryptoměnami. Akcie jsou nejzajímavější pro uživatele ze západních trhů a kryptoměny jsou v poslední době prvním krokem k tradingu jako takovému. Náš systém pomůže komukoliv, kdo se chce v obchodování zlepšovat, včetně začátečníků,” říká Kevin Grulich, CEO a spoluzakladatel CLEO.one.

Největší hodnotu má ale CLEO.one pro profesionální tradery a ty, kteří se jimi chtějí stát. Radikálně totiž zrychluje učící se proces a pilování vlastního obchodního systému. Umělá inteligence dává traderovi zpětnou vazbu, plní tak roli zkušeného tradera po jeho boku. Navíc již brzy nabídne napojení a analýzu obchodování také na nejpoužívanějších systémech – MetaTrader a cTrader. Nejlépe hodnotí současní klienti CLEO.one možnost snadno si vytvořit vlastní pravidla a okamžitě si je otestovat. Kevin Grulich k tomu říká: “Sám jsem svůj obchodní systém tvořil, upravoval a vylepšoval více než 4 roky než jsem se na něj mohl spolehnout a dosáhl předvídatelné profitability. Mít tehdy CLEO.one, zvládl bych to za osminu času. Proto to děláme.”

Newsletter