Clintonová chce po zvolení pověřit manžela obnovou hospodářství

Předpokládaná demokratická kandidátka na prezidentku Spojených států Hillary Clintonová plánuje, že v případě zvolení pověří svého manžela Billa obnovou amerického hospodářství. Podle listu The Washington Post je tak pravděpodobné, že se někdejší americký prezident po případném návratu do Bílého domu nebude starat o výběr porcelánu či tapet.

„Chci mu dát za úkol oživení ekonomiky, protože jsem přesvědčena, že on ví, jak na to,“ řekla Clintonová na nedělním setkání s voliči v Kentucky. „A obzvláště v oblastech, jako je těžba uhlí, problematická centra měst a další místa, která jsou opomíjena,“ dodala.

Clintonová se nijak netají tím, že prezidentství svého muže považuje za model toho, jak Spojené státy spravovat. Clinton stál v čele USA od roku 1993 do roku 2001. I když jeho vládu poznamenala sexuální aféra se stážistkou Monikou Lewinskou, je Clintonova administrativa díky hospodářským reformám a vyrovnanému hospodaření považována za velmi úspěšnou.

„Když byl prezidentem můj manžel, platy rostly všem,“ připomněla v neděli Clintonová.

Někdejší první dáma a bývalá ministryně zahraničí již nyní manžela ve své prezidentské kampani využívá k sociálně citlivým úkolům. Minulý týden ho například vyslala do oblasti uhelných dolů v Kentucky, kde Clintonová kvůli podpoře obnovitelných energetických zdrojů moc velkou podporu nemá.

Newsletter