Clintonová podle průzkumu vede nad Trumpem o pět procentních bodů

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová vede nad republikánským uchazečem o křeslo v Bílém domě Donaldem Trumpem o pět procentních bodů. Vyplývá to z dnes zveřejněného celostátního průzkumu agentury Reuters a společnosti Ipsos. Rozdíl mezi oběma tak zůstává zhruba stejný už měsíc.

Clintonová by podle ankety ve volbách dostala 43 a Trump 38 procent hlasů. Devatenáct procent dotázaných uvedlo, že nepodpoří ani jednoho z obou hlavních rivalů.

Bývalá ministryně zahraničí si v průzkumech agentury Reuters a společnosti Ipsos udržuje před Trumpem náskok čtyř až pěti procentních bodů po dobu čtyř týdnů. Nic na tom nezměnila ani jejich první společná televizní debata, kterou podle dnes zveřejněného průzkumu vyhrála někdejší první dáma. Že Trumpa v duelu porazila, uvedlo 56 procent dotázaných.

V průzkumu, který zahrnoval i kandidáty dalších stran, by pro Clintonovou hlasovalo 42 procent, pro Trumpa 38 procent, pro kandidáta libertariánů Garyho Johnsona sedm procent a pro kandidátku Strany zelených Jill Steinovou tři procenta respondentů.

Newsletter