Dolar postupně umazává ranní ztráty, a to jak proti procyklickým měnám, tak i v dolarovém indexu. V případě eurodolaru působí nejen dolarový obrat, ale i evidentní plošný výprodej eura. Oslabující euro proti dolaru nijak nezatěžuje měny regionu. Ty sílí, včetně koruny, která se obchoduje pod hranicí 26,15 za euro.

Clintonová se stala lekcí, doslova a na univerzitě

Kentská státní univerzita v americkém státu Ohio přeměnila život Hillary Clintonové ve školní předmět. Přednášky se zaměří na političku, která tento týden prohrála americké prezidentské volby.

Přednáškový kurz o Hillary Clintonové vyučuje ředitelka studijních programů pro studentky Kentské univerzity Suzanne Holtová, která dané téma označila za „dokonalé zrcadlo“ společnosti ve vztahu k ženské otázce.

Přednášky se zaměří na vnímání Clintonové jako kulturního fenoménu a pravděpodobně prozkoumají celou životní dráhu bývalé první dámy, senátorky, ministryně zahraničí a demokratické kandidátky na prezidentku.

Clintonová v úterý prohrála souboj o Bílý dům s republikánským kandidátem Donaldem Trumpem a přišla tím o vyhlídku, že se stane první americkou prezidentkou. V roce 2008 ji v klání o demokratickou nominaci porazil nynější prezident Barack Obama.

Newsletter