Euro reaguje na komenty z ECB o možném snížení tempa nákupů aktiv v rámci pandemického programu už v červnu. Nehledě na komentář z ECB, ve zbytku dne vidíme rizika směrem k silnějšímu dolaru. Důvodem data za amerického trhu práce, u nichž trh čeká vytvoření cca 900 tis. pracovních míst. Překonání konsensu je rizikem vyšších US výnosů a silnějšího dolaru.

Clintonová vyjádřila znepokojení z ruského vměšování do voleb

Demokratická kandidátka na prezidentský úřad Hillary Clintonová vyjádřila znepokojení z „důvěryhodných zpráv“ o vměšování Ruska do amerických voleb. Obvinila také svého protikandidáta Donalda Trumpa, že je fixován na diktátory, včetně ruského prezidenta Vladimira Putina.

Clintonová odpovídala na otázky novinářů více než 20 minut. Podle ní by chování Ruska mělo znepokojovat oba tábory, demokraty i republikány. Již dříve Clintonová obvinila Rusko z útoku na počítače Demokratické strany.

S odpovědí na otázku, zda věří, že Ruská vláda se snaží pomoci zvolit jejího soupeře, však Clintonová zaváhala. Pouze uvedla, že se domnívá, že je neobvyklé, že tyto aktivity se staly v době, kdy se stal kandidátem na prezidenta Trump.

Bývalá první dáma a ministryně zahraniční Clintonová si vysloužila kritiku za to, že neorganizuje pravidelné tiskové konference. Na setkání s novináři, které se uskutečnilo v noci na dnešek, odpovídala na řadu otázek více než 20 minut.

Clintonová také označila obavy o své zdraví jako jednu z mnoha konspiračních teorií zaměřených proti ní. Za její kašel a další problémy při události v Ohiu prý může sezonní alergie. Kašel jí trápil i při tomto setkání s novináři, napsala agentura Reuters.

Clintonová rovněž dodala, že útoky na nadaci její rodiny se nezakládají na pravdě a vyhnula se odpovědi na otázku, zda její dcera Chelsea by měla odstoupit z vedení nadace, pokud bude zvolena v listopadu prezidentkou.

Newsletter