Americké výnosy pokračují v růstu. Rostou i ty evropské, například 10letý německý bund se poprvé od května 2019 přehoupl nad 0 %. Dolar proti euru mírně slábne nad 1,1340 EURUSD. Z měn regionu posiluje koruna, která se posouvá pod 24,30 za euro.

ČMIS hlásí obrat 42 milionů za cloudové služby. Za 10 milionů rozšířil kapacitu serverů, hostuje weby s 200 tisíci uživateli denně

Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, cloudových a serverových řešení, hlásí za loňský rok historicky nejvyšší obrat 42 milionů korun při kontinuálním meziročním růstu o 20 % i v době koronaviru. Zároveň rozšířila své kapacity díky nákupu nových serverů za 10 milionů korun. Hrubá kapacita datacentra se tak zvýšila na 5 petabytů, což odpovídá kapacitě 16 384 notebooků s diskem o kapacitě 320 GB. ČMIS poskytuje maximálně výkonnou a spolehlivou infrastrukturu již 220 klientům. Zabezpečuje jim plynulý chod serverů nebo online shopů, které denně využije přes 200 tisíc uživatelů. ČMIS díky jmenovaným inovacím i dohledovému softwaru dokáže zajistit, že e-shopy nespadnou a fungují hladce i během špičky.

„Zpočátku na nás dopadl covid stejně negativně jako na další sektory. Klienti z gastronomie, cestovního ruchu a hotelnictví, tedy sektorů postižených restrikcemi, snížili objem objednaných služeb. To se ale velmi brzy změnilo a s vlnou digitalizace přišel i příliv nových zákazníků, kterých je nyní již 220. Loňský rok se tak pro nás stal nejúspěšnějším v historii s obratem 42 milionů korun. Čtvrtinu z něj investujeme do inovací a zdokonalení našich služeb. Největší položkou je nákup nových, rychlejších serverů, které obměňujeme každé dva až tři roky, přičemž standard se pohybuje kolem pěti let. Ve světě technologií jde pokrok velmi rychle a mít nejnovější hardware znamená nejen vyšší výkon a úsporu, ale i náskok před konkurencí,“ říká Václav Svátek, CEO a zakladatel ČMIS.

Výhody zmiňovaného kratšího cyklu spočívají zejména v novějších, tedy výkonnějších serverech. Ty umožňují rychlejší čtení i zápis. Nové generace technologického vybavení přináší zároveň i úsporu energie o 5 až 10 %. V neposlední řadě je to i jejich vyšší spolehlivost. „Pro představu, hodinový výpadek webu stojí české firmy v průměru 1 182 000 korun. Za den tak může třeba takový e-shop přijít téměř o 30 milionů korun nejen na tržbách, ale také kvůli ztrátě stálých zákazníků i o celý byznys. Pokud se bavíme o úspoře energie a ekologii, vyvstává otázka, co se starými servery. My vyřazené a funkční železo nabízíme školám, případně přeprodáváme za zlomkovou cenu malým firmám,“ dodává Václav Svátek.

Z celkového obratu 42 milionů korun tvoří 10 % hosting On-premise, 75 % služby datového centra,  licence na software MS 365 představují 15 %. ČMIS přitom jako Microsoft Direct Partner nabízí tyto licence nejlevněji na trhu jako službu klientům. Mezi ně nyní patří Albatros, Rohlík.cz, Shoptet, Ušetřeno.cz, Albatros Media, Auto Jarov, Knihy Dobrovský, Skřivánek a řada dalších.

ČMIS roste i personálně

Díky rekordnímu růstu rozšiřuje ČMIS i svůj byznysový tým. S rozvojem obchodu a zejména péčí o klienty pomůže Radek Votruba (44 let), který ve firmě nově zastává pozici Business Development Managera. Zaměřovat se bude na hledání úspor a optimalizace v rámci stávajících IT řešení ve firmách. Posílí tak tým konzultantů a technologických odborníků, který čítá již přes 20 expertů.

“Klíčové je pro mě budování vztahů se zákazníky a navrhování strategie pro jejich byznys. V týmu ČMIS budu mít na starosti zejména hledání té správné cesty pro vybudování funkčního a spolehlivého firemního IT, optimalizace nákladů a volbu těch správných služeb. Na ČMIS mě zlákal zejména proklientský přístup, důraz na nejmodernější technologie a snaha předcházet problémům a řešit je dříve, než reálně nastanou,” říká Radek Votruba, Business Development Manager ČMIS.

Více o ČMIS

Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, cloudových a serverových řešení, dokáže svým zákazníkům zajistit, že jejich e-shopy nespadnou a fungují hladce i během špičky, takže nepřijdou o své tržby kvůli výpadkům. Mezi hlavní služby patří hosting aplikačního prostředí pro účetní a obchodní systémy, dále hosting databází, úložišť a privátní cloud pro velké e-commerce hráče, jako jsou Rohlík.cz či Shoptet. V neposlední řadě poskytuje jako Microsoft Direct Partner klientům nejlevnější licence pro aplikace Microsoftu.

Newsletter