ČNB: Distribuce 20 Kč mincí s tvůrci státu byla dnes ukončena

Česká národní banka dnes ukončila výměnu dvacetikorunových mincí s portréty tvůrců státu. Na všech sedmi územních zastoupeních ČNB k tomu došlo dnes mezi 14:00 a 15:00, a to z důvodu dočerpání emise.

Českou národní banku mimořádně těší, že se jí tímto příspěvkem k 100. výročí vzniku samostatného státu podařilo vzbudit tak silný zájem veřejnosti. ČNB zároveň veřejnost ujišťuje, že výměna dvacetikorun s portréty T. G. Masaryka, E. Beneše a M. R. Štefánika prostřednictvím jejích pracovišť nebyla poslední možností jak mince získat. Ty budou nad rámec současné emise vyraženy ještě v příštím roce, kdy bude ČNB slavit 100. výročí vzniku československé koruny.

Zájemci si budou moci tyto mince zakoupit v prvním pololetí roku 2019 v mimořádné sadě šesti příležitostných oběžných dvacetikorun, a to společně s 20 Kč mincemi nesoucími portréty „tvůrců čs. měny“ v čele s A. Rašínem. Tato trojice dvacetikorun bude vydána na konci ledna 2019. S počtem a způsobem distribuce sad obsahujících všech šest „jubilejních“ dvacetikorun ČNB veřejnost seznámí, jakmile o nich rozhodne.

Newsletter