ČNB upozornila na aktivity španělských firem AGAM a Questra World

Česká národní banka upozornila na aktivity španělských společností Atlantic Global Asset Management a Questra World, které vystupují jako členové obchodní skupiny Questra Holding. Firmy v Česku nabízí prostřednictvím svých zástupců obhospodařování majetku zákazníků a správu investičních fondů, k poskytování investičních služeb ani jiných finančních služeb v České republice však nemají povolení. ČNB o tom informovala na svém webu.

Centrální banka tak upozornila, že případná investice není ze zákona pojištěna ani jinak chráněna. Seznamy registrovaných a regulovaných subjektů zveřejňuje ČNB na svých webových stránkách.

Před činností Questra Holding již dříve varovali i regulátoři v Belgii a Rakousku. Upozornění na aktivity španělských firem bez potřebných povolení vydala i Národní banka Slovenska.

ČNB určuje měnovou politiku, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank. Vykonává také dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

Newsletter