Dubnová data z amerického trhu práce výrazně podstřelila konsensus. Americké výnosy klesají, dolar oslabuje, eurodolarové futures posouvají plný hike Fedu do poloviny roku 2023, technologické tituly rostou. Dopady amerických dat na měny regionu jsou mírné. Koruna se obchoduje mírně pod 25,70 za euro.

ČNB zveřejní červencový objem intervencí proti koruně

Česká národní banka dnes bude informovat o objemu devizových intervencí, které uskutečnila v červenci. Režim intervencí ČNB zahájila v listopadu 2013 s cílem oslabit korunu a následně její kurz držet poblíž hranice 27 Kč/EUR. Od té doby do konce června ČNB intervenovala za zhruba 555 miliard korun.

ING vsadila na posílení koruny. Utne ČNB intervence před půlkou 2017?

Centrální banka v listopadu 2013 koupila eura za zhruba 200 miliard korun. Další intervence přišla loni v červenci, kdy ČNB koupila více než miliardu eur za zhruba 28 miliard korun. Podle posledních dostupných čísel ČNB letos v červnu koupila eura za 8,45 miliardy korun.

Bankovní rada ČNB na počátku srpna zopakovala, že jako pravděpodobný termín ukončení režimu devizových intervencí vidí polovinu roku 2017. Zároveň zdůraznila, že je připravena v případě potřeby korunu oslabit.

Newsletter