Coinbase začala obchodovat s bitcoin cash. Teď řeší insider trading

Jedna z největších kryptoměnových burz – Coinbase – tento týden rozšířila své portfolio obchodovaných instrumentů o bitcoin cash. Ještě předtím, než byl token vypuštěn mezi klienty burzy, si však prošel podezřele výrazným nárůstem. Teď Coinbase řeší, zda mezi zaměstnanci nedošlo k insider tradingu.

Oficiální vyjádření Coinbase sice tvrdí, že její zaměstnanci měli striktně zakázáno s bitcoin cash obchodovat, a to již týdny před jeho uvedením na zmiňovanou burzu. Na druhou stranu, podezřele velký nárůst ceny by mohl svědčit o možném porušení tohoto nařízení.

 

„Vzhledem k nárůstu ceny bitcoin cash před začátkem jeho obchodování na burze Coinbase, hodláme celou záležitost řádně prošetřit,“ přepisuje server CNBC vyjádření CEO Coinbase Briana Armstronga. „Pokud nalezneme důkazy o tom, že některý z našich zaměstnanců či jiná smluvní strana porušili nastavená pravidla – ať už přímo, či nepřímo – nebudu váhat tohoto člověka okamžitě propustit, stejně tak provedeme i všechny příslušné právní kroky,“ dodal.

Bitcoin cash ultras budou slyšet, časem po nich ani pes neštěkne

A jak na celou událost kolem Coinbase reaguje odborná scéna? Osobně mě asi nejvíce zaujal tweet šéfa společnosti SatoshiLabs…

Newsletter