Credit Suisse ve třetím čtvrtletí překvapivě zůstala v zisku

Švýcarská bankovní skupina Credit Suisse ve třetím čtvrtletí vytvořila čistý zisk 41 milionů franků (1,03 miliardy Kč), což je výrazný pokles proti zisku 779 milionů CHF ve stejném období loni. Navzdory propadu zisku je to ale pozitivní překvapení, protože analytici předpovídali ztrátu. Banka současně oznámila, že o 357 milionů CHF posílí rezervy na právní výdaje, hlavně kvůli případným sporům ohledně hypoték.

Třetí čtvrtletí je už druhé v řadě, kdy banka oproti očekávání zůstala v zisku. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že tentokrát banka vykáže ztrátu 120 milionů CHF. Příjmy jí klesly o deset procent na 5,396 miliardy CHF (135,1 miliardy Kč).

K zisku přispěly všechny divize, a to díky plánům generálního ředitele Tidjana Thiama, který pokračuje ve snižování nákladů i pracovních míst. Od loňského nástupu do funkce Thiam zrušil už tisíce míst, omezil rizikový majetek i aktivity v oblasti obchodů s cennými papíry. Banku chce také více nasměrovat na správu peněz pro bohaté klienty.

Banka nicméně upozornila, že na její aktivity bude mít v nejbližších čtvrtletích i nadále negativní vliv geopolitická a makroekonomická nejistota. Vyhlídky hospodaření tak zůstávají nejisté. Banka ale doufá, že se jí stanovená strategie vyplatí.

Newsletter