ČRo: Informace o vyšetřování unikaly z telefonu Tuhého blízkých

Z telefonu, který dříve používali blízcí policejního prezidenta Tomáše Tuhého, unikaly prý informace o vyšetřování údajně zmanipulovaných IT zakázek. Sněmovní vyšetřovací komisi to ve čtvrtek řekl bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta. Radiožurnálu to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Tuhý to přes svoji mluvčí Janu Macalíkovou zcela popřel.

„Policejní prezident kategoricky odmítá jakákoliv podezření, že by byl zapojen do vynášení informací, a vnímá je jako účelově vymyšlenou konstrukci s cílem dehonestovat jeho osobu a destabilizovat tak vedení policie,“ uvedla Macalíková.

Jak vyplynulo ze Šlachtových slov, detektivové nemají v ruce důkazy, ale spíš indicie. Zjistili totiž, že z telefonu, který dříve vlastnili Tuhého blízcí, patrně jeho bývalá žena, někdo zřejmě vynášel informace o vyšetřování IT zakázek. Šlo pouze o telefon, SIM karta prý byla jiná, než užívali jeho blízcí.

Šlachta ve čtvrtek před poslanci mluvil pět hodin, z jednání odcházel spokojený. „Řekl jsem všechno, co jsem měl na srdci, otázky komise byly nad mé očekávání,“ uvedl Šlachta, který od policie odešel, protože nesouhlasí s plánovanou reformou.

Podle Radiožurnálu poslancům Šlachta slíbil, že jim jeho bývalý podřízený Jiří Komárek prozradí k případu více detailů. Někdejšího šéf ostravské expozitury ÚOOZ má před komisí vypovídat příští měsíc. Již dříve řekl, že je policejní prezident podezřelý z „brutálního úniku informací“.

Newsletter