Crypto Mining Investments: Na kryptoměny je nyní správný čas

Aktuální vývoj na trzích s kryptoměnami nabízí atraktivní investiční příležitosti. „Nyní je ideální doba pro investice do kryptoměn, jelikož jejich ceny jsou stlačeny sentimentem a nachází se na svých minimech,“ říká Juraj Krúpa,  CEO & Porfolio Manager společnosti Crypto Mining Investments.

Jako jeden z důvodů, proč je nyní správný čas vložit své investice do kryptoměn, uvádí Juraj Krúpa plánované spuštění Bitcoin ETF, tzv. Exchange Traded Funds, což umožní vstup institucionálních investorů do světa kryptoměn. To se chystá v USA již v následujících měsících.

Důležitým milníkem je podle něj i aktivita fondu Fidelity Investments, který nyní zakládá obchodní platformu pro obchodování s kryptoměnami. Tento americký fond spravuje aktiva svých klientů v celkové hodnotě více než 5 trilionů USD. Společnost Crypto & Mining Investments je přesvědčena, že si tento přístup postupně osvojí i další investiční společnosti, ať už v USA či v Evropě. Například šéf investiční skupiny BlackRock, Larry Fink, taktéž vyjádřil svůj souhlas se spuštěním Bitcoin ETF, čímž dojde k legitimizaci celého krypto průmyslu.

Dění na akciových trzích zároveň ukazuje, že řada investorů v poslední době přesouvala své finance vzhledem k obecně neúměrné volatilitě titulů právě do kryptoměn. Kryptoměny jsou totiž v rámci posledního uplynulého období relativně stabilní a zároveň v době, kdy je ekonomický cyklus na svém vrcholu, ve srovnání s ostatními akciovými tituly méně volatilní. Investice do kryptoměn nebo jejich těžby ale může pro klienty představovat administrativní či IT bariéry a častokrát i riziko. Řada z nich totiž nemá zkušenosti s aktivním tradingem a portfolio managementem. „Jelikož aktuálně vidíme na trhu obrovský zájem o kryptoměny, vytvořili jsme produkt, který umožní investorům bezrizikový vstup do světa kryptoměn“, doplňuje Juraj Krúpa.

Společnost Crypto & Mining Investments spojuje soukromé investory s rychle se rozvíjejícím sektorem Blockchainu a kryptoměn. Je jednou z možností, jak odborně investovat do kryptoměn při minimálním adekvátním riziku a s kvalitním zabezpečením investice včetně jejího pojištění. CMI diverzifikuje svoje portfolio mezi nejprogresivnější a nejlikvidnější kryptoměny, těžbu kryptoměn a akciové tituly, které úzce souvisí se světem kryptoměn a technologií Blockchain.

„Co se týče miningu, tzv. těžby kryptoměn, disponujeme vlastní high-tech těžební technologií na bázi moderních minerů od přední firmy Bitmain a garancí fixní ceny elektrických zdrojů. Naše exkluzivní smlouva s předním poskytovatelem elektřiny v České republice umožňuje generovat stabilní profit i v čase, kdy většina firem není zisková. Při pozitivním vývoji trhu s kryptoměnami očekáváme zhodnocení našich investic v rozpětí 30-100 % ročně,“ dodává Juraj Krúpa. Crypto & Mining Investments aktuálně spravuje aktiva v hodnotě 50 milionů USD (1.2 miliardy CZK) a je členem skupiny Krupa Global Investments. „Naší vizí je vybudovat přední investiční „krypto“ nástroj s významným postavením v  Evropě, především v rámci CEE regionu,“ avizuje Juraj Krúpa.

Newsletter