ČSOB: Čistý zisk skupiny za 3Q rostl y/y o 13 % na 13,5 miliardy Kč

Čistý zisk skupiny ČSOB za letošních prvních devět měsíců vzrostl meziročně o 13 procent na 13,5 miliard korun. Počet klientů ČSOB banky vzrostl za třetí čtvrtletí oproti předchozímu čtvrtletí o více než čtyři tisíce.

Provozní výnosy vzrostly meziročně o osm procent na 27,9 miliard korun. Provozní náklady se meziročně zvýšily o jedno procento na 11,9 miliard korun.

„Díky tomu, že více klientů aktivně používá služby ČSOB, které jim pomáhají řešit jejich finanční potřeby a životní situace, jsme opět dosáhli mimořádně dobrých výsledků. Také mě velmi mě těší, že skupina ČSOB získala hned několik ocenění v soutěži Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna,“ uvedl generální ředitel ČSOB John Hollows.

Čistý zisk za devět měsíců vzrostl díky silné výkonnosti finančních trhů, vyšším výnosům ALM, vyšším příjmům z poplatků v oblasti investičních produktů, platebních karet, úvěrů a zahraničních plateb a jednorázovému zisku z vypořádání dřívějšího soudního sporu v 1. čtvrtletí 2017.

K výsledku přispěly také nižší náklady na riziko a silný růst obchodních objemů, který byl tažen růstem hypoték, firemních a spotřebitelských úvěrů. Kvalita úvěrového portfolia se dále zlepšila a ukazatel podílu úvěrů v selhání poklesl na nové historické minimum 2,50 procenta.

„Nově spuštěné internetové bankovnictví pro retailové klienty nebo nová platforma elektronického bankovnictví pro korporátní a firemní klienty jsou příklady toho, že investujeme do nových technologií a budujeme naše schopnosti v digitální oblasti. To bude nabývat na důležitosti s tím, jak budeme usilovat o to, abychom přinášeli pozitivní překvapení pro naše klienty,“ dodal Hollows.

Newsletter