Dolarový index dnes ráno oslabil pod 91 bodů. Euro díky slabému dolaru zpevnilo nad 1,2100 EURUSD. Měny regionu včera vykázaly ztráty. Středový kurz koruny se pohybuje kolem 26,40 za euro.

ČSOB: Čistý zisk skupiny za 3Q rostl y/y o 13 % na 13,5 miliardy Kč

Čistý zisk skupiny ČSOB za letošních prvních devět měsíců vzrostl meziročně o 13 procent na 13,5 miliard korun. Počet klientů ČSOB banky vzrostl za třetí čtvrtletí oproti předchozímu čtvrtletí o více než čtyři tisíce.

Provozní výnosy vzrostly meziročně o osm procent na 27,9 miliard korun. Provozní náklady se meziročně zvýšily o jedno procento na 11,9 miliard korun.

„Díky tomu, že více klientů aktivně používá služby ČSOB, které jim pomáhají řešit jejich finanční potřeby a životní situace, jsme opět dosáhli mimořádně dobrých výsledků. Také mě velmi mě těší, že skupina ČSOB získala hned několik ocenění v soutěži Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna,“ uvedl generální ředitel ČSOB John Hollows.

Čistý zisk za devět měsíců vzrostl díky silné výkonnosti finančních trhů, vyšším výnosům ALM, vyšším příjmům z poplatků v oblasti investičních produktů, platebních karet, úvěrů a zahraničních plateb a jednorázovému zisku z vypořádání dřívějšího soudního sporu v 1. čtvrtletí 2017.

K výsledku přispěly také nižší náklady na riziko a silný růst obchodních objemů, který byl tažen růstem hypoték, firemních a spotřebitelských úvěrů. Kvalita úvěrového portfolia se dále zlepšila a ukazatel podílu úvěrů v selhání poklesl na nové historické minimum 2,50 procenta.

„Nově spuštěné internetové bankovnictví pro retailové klienty nebo nová platforma elektronického bankovnictví pro korporátní a firemní klienty jsou příklady toho, že investujeme do nových technologií a budujeme naše schopnosti v digitální oblasti. To bude nabývat na důležitosti s tím, jak budeme usilovat o to, abychom přinášeli pozitivní překvapení pro naše klienty,“ dodal Hollows.

Newsletter