ČSOB převezme portál Top-Pojištění.cz, který srovnává pojistky

ČSOB podepsala smlouvu, na jejímž základě převezme portál Top-Pojištění.cz. Specializuje se na online srovnávání nabídek pojištění. Na českém trhu funguje více než deset let a má 270.000 klientů. ČSOB o tom dnes informovala ČTK, cenu transakce nesdělila.

ČSOB chce portál udržet na pozici nejkomplexnějšího srovnávače pojištění, který nyní shromažďuje nabídku 19 pojišťoven včetně ČSOB Pojišťovny. Banka uvedla, že chce na portálu nabízet korektní srovnání pojistných produktů, včetně vlastních, s produkty konkurenčními.

„Jsme si vědomi velkého potenciálu, který srovnávač Top-Pojištění.cz skýtá, a jeho rozšíření téměř čtyřnásobně vidíme jako reálný plán do budoucna,“ uvedl člen představenstva ČSOB Marek Ditz.

Top-Pojištění.cz porovnává například nabídky cestovního pojištění, povinného ručení a havarijního pojištění, současně tyto produkty i prodává. „Spojení s bankou, která patří mezi největší poskytovatele finančních služeb na českém trhu, bylo dalším přirozeným krokem,“ uvedl Tomáš Voharčík z Top-Pojištění.cz.

Do Skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB vlastní belgická finanční skupina KBC.

Newsletter