Dolarový index oslabil pod 91 bodů. Euro díky slabému dolaru zpevnilo nad 1,2100 EURUSD. Měny regionu včera vykázaly ztráty, které dnes opět navyšují. Středový kurz koruny se pohybuje nad 26,40 za euro.

ČSOB varuje před hackerskými útoky

„Loňský rok patřil z pohledu kybernetické bezpečnosti k těm klidnějším. Hackerské útoky jsou ale čím dál sofistikovanější. V ČSOB proto neustále pracujeme na zdokonalování našich aplikací a zvyšování zabezpečení systémů tak, aby data a finance našich klientů byla v bezpečí. Na druhou stranu nám ale klienti musí jít trochu naproti tím, že se budou chovat zodpovědně. Proto jsme v  připravili seznam hlavních zásad bezpečného chování na internetu, které neustále připomínáme v rámci naší dlouhodobé kampaně na zvyšování digitální gramotnosti veřejnosti,“ říká Petr Vosála, manažer bezpečnosti digitálních kanálů ČSOB.

Pojďme si připomenout, jaké jsou hlavní zásady bezpečného chování:

  1. Používejte bezpečný počítač
  2. Chraňte své přihlašovací údaje
  3. Svá hesla a PINy volte pečlivě
  4. Chraňte svůj mobilní telefon
  5. Přihlašujte se pomocí SMS klíče nebo Smart klíče
  6. Přihlašujte se pouze na stránkách internetového bankovnictví
  7. Neotevírejte nedůvěryhodné e-maily a neznámé soubory z internetu
  8. Zvyšte bezpečnost svého účtu pomocí informačních SMS nebo e-mailů
  9. Čtěte komunikaci s bankou
  10. Chraňte svůj privátní klíč na čipové kartě

Více o kampani ČSOB:

Banka zahájila v dubnu 2016 dlouhodobou kampaň za kybernetickou bezpečnost. S ní také spustila webový portál. Úspěšné bylo také „hororové video“ nazvané Mrknětenanašenovévideo.exe na Youtube. V roce 2017 ČSOB spolupracovala s  Youtubery a zapojila je do své kampaně. Bender a Stejk zpovídali Petra Vosálu. Zúčastnili se setkání se svými fanoušky a povídali si s nimi o digitální bezpečnosti.

Na webu ČSOB se každý může dovědět nejen to, jak bezpečně používat internetové bankovnictví, ale také jak zacházet s platební kartou nebo jak se vyhnout nejběžnějším karetním podvodům. Pokud má klient banky obavy, že došlo ke zneužití citlivých dat, měl by kontaktovat specializovaného operátora.

O průzkumu:

Průzkum byl realizován v březnu 2017 metodou CAWI na vzorku 519 respondentů ve věku 18+ ze všech krajů ČR.

Newsletter