CTP investuje 75 milionů eur do expanze v Srbsku

CTP, lídr na trhu průmyslových nemovitostí, oznamuje plánovanou expanzi v Srbsku. Celková investice ve výši 75 mil. euro zahrnuje nákup nemovitostí v Bělehradě a výstavbu v srbském městě Novi Sad. Investice rovněž finančně pokrývá výstavbu 120 000 m2 pronajímatelných ploch.

První část z investice se nachází v hlavním městě Bělehradu a druhá v Novi Sadu. Hala v Bělehradě má více než 12 000 m2, přičemž stávající klient Phoenix Pharm, velkoobchodní distributor ve farmacii, má možnost dalšího rozšíření až o 5 500 m2.

Pro další expanzi si CTP vybralo druhé největší město v Srbsku, Novi Sad, které leží pouhých 80 km od hlavního města. Skladové a distribuční plochy o velikosti více než 23 000 m2 zde CTP vybuduje v prvním čtvrtletí příštího roku. Město Novi Sad je průmyslovým a finančním centrem s více než 340 000 obyvateli, které značně přispívá k srbské ekonomice. Univerzita, která se zde nachází má více než 50 000 studentů a 5 000 zaměstnanců a jako taková je jednou z největších vzdělávacích výzkumných středisek ve střední Evropě. To je jeden z nejdůležitějších atributů pro potenciální klienty CTP, kteří jsou převážně z oblasti automotive a logistiky, patří mezi ně ale i high-tech výrobci.

„Po několika měsících tvrdé práce jsme uskutečnili první důležitou akvizici v Srbsku. Jedná se o významný krok při upevňování naší pozice prémiového developera v zemi. Jsem rád, že můžeme poskytnout nové prostory pro potenciální klienty a nabídnout jim řešení v případě, že se rozhodnou své podnikání rozšířit, „ uvedl Vlatko Djuricek, Country Manager CTP v Srbsku.

Newsletter