Euro proti dolaru umazalo část ranních ztrát. Obchoduje se pod 1,2140 EURUSD. Eurová korekce proti dolaru lehce pomohla měnám regionu. Koruna se posunula do zisku kolem úrovně 26,10 za euro. Přispěl k tomu i komentář guvernéra ČNB ohledně výhledu sazeb.

CTP vybudovalo pro Raben Logistics Czech nové sídlo

V CTParku Prague East v Nupakách u Prahy proběhlo slavnostní předání zcela nového sídla a moderních skladů, včetně cross-docků a parkovacího domu, mezinárodní úspěšné logistické společnosti Raben Logistics Czech.

CTP předala mezinárodnímu logistickému řetězci úspěšné firmě Raben Logistics Czech klíče od nového sídla v Nupakách u Prahy. Z kanceláří o výměře přes 600 m2 bude společnost, která letos slaví 10 let na českém a slovenském trhu, tuto oblast řídit. Sídlo se nachází na strategickém místě v CTPark Prague East, které disponuje přímým napojením na dálnici D1 s dostupností pražského letiště do 30 minut. Kromě vynikající polohy se v této lokalitě nachází čerpací stanice, opravna a myčka nákladních vozidel, restaurace či nově vybudovaná autobusová zastávka v areálu s přímým spojením do Prahy. Autem dojíždějící zaměstnanci, návštěvníci i dodavatelé budou mít pro pohodlné parkování k dispozici 4 830 m2 v parkovacím domě.

Moderní sklady o výměře přes 26 000 m2 nabízejí režim skladování od 2 do 6°C a od 16 do 18°C, což je vhodné zejména pro přepravu potravin. Sklady jsou vybaveny úsporným LED osvětlením, inteligentním systémem HVAC či spriklerovým systémem dle normy NFPA. Tyto prostory navazují na samostatně stojící cross-dock, tedy mezisklad o velikosti přes 5 000 m2, kde se zboží vykládá, kontroluje, třídí a opět nakládá k další distribuci ke koncovým zákazníkům či odběratelům. Toto řešení přináší úsporu financí, zrychluje logistiku a přispívá k zajištění kvality dodávaného zboží.

Newsletter