Dolar proti euru hledá směr. Před dnešním zasedáním Fedu lze u tohoto páru počítat s minimální volatilitou. Procyklické měny drží zisky, z měn regionu je tomu tak pouze u koruny. Kurz domácí měny zpevnil pod hranici 25,40 za euro.

Čtvrtletní zisk majitele ČSOB vzrostl o více než 60 procent

Belgická bankovní a pojišťovací skupina KBC, která je vlastníkem české ČSOB, zvýšila v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o více než 60 procent na 630 milionů eur (16,7 miliardy Kč). V samotné České republice její zisk stoupl o 40 procent na 181 milionů eur (4,8 miliardy Kč). Oznámila to dnes firma.

Čtvrtletní zisk KBC výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 501 milionů eur. „Klienti si od nás více půjčovali a také zvýšili své vklady,“ uvedl generální ředitel podniku Johan Thijs. Dodal, že firma zůstává v dobré finanční situaci a překračuje minimální kapitálové požadavky stanovené regulátory.

ČSOB patří společně s Českou spořitelnou, Komerční bankou a UniCredit Bank mezi největší české banky podle výše bilanční sumy. Kromě banky ČSOB je součástí skupiny KBC v České republice také Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Pojišťovna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Factoring, ČSOB Asset Management a skupina Patria.

Společnost ČSOB zveřejní své hospodářské výsledky za první čtvrtletí dnes ve 14:00.

Newsletter