Čtvrtletní zisk výrobce spotřebičů Whirlpool stoupl o 81 procent

Největšímu světovému výrobci domácích spotřebičů Whirlpool stoupl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 81 procent na 320 milionů dolarů (7,8 miliardy Kč). K růstu přispěl vyšší objem prodeje a snížení nákladů, které vyrovnaly nepříznivý dopad vývoje směnných kurzů na hospodaření. Společnost současně v dnešním prohlášení zlepšila odhad vývoje na celý letošní rok.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 3,5 dolaru. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters čekali zisk pouze 3,36 dolaru na akcii. Tržby však stagnovaly, činily 5,2 miliardy USD. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů stouply o tři procenta. Objem prodeje se zvýšil o 3,8 procenta.

V Severní Americe tržby rostly. V ostatních regionech však tržby kvůli vývoji směnných kurzů klesly, bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů zde stagnovaly nebo mírně vzrostly.

Díky vysokému růstu za první pololetí firma současně zvýšila dolní konec svého výhledu zisku na celý letošní rok. Zisk na akcii se má pohybovat v rozmezí 11,5 dolaru až 12 dolarů místo doposud očekávaných 11,25 dolaru až 12 dolarů. Bez mimořádných položek čeká firma zisk 14,25 dolaru až 14,75 dolaru, předtím dolní odhad činil 14 dolarů.

Newsletter