Čtvrtý útok v Německu od pátku: nožem ve vlaku, bez zranění

Německo, kde po sérii útoků panuje stísněná atmosféra, o víkendu vystrašil agresivní mladík, který ve vlaku na severu země ohrožoval cestující nožem. Podle policie byl opilý a psychicky rozrušený, skončil proto na psychiatrii, napsal dnes na svém webu deník Rheinische Post. Při činu nebyl nikdo zraněn.

Incident se stal ve vlaku mezi Hamburkem a Brémami v noci na neděli. Dvaadvacetiletý muž, o jehož původu se média nezmiňují, se během kontroly jízdních dokladů choval agresivně, proto ho průvodčí uzamkl v uzavřeném oddíle. Ve stanici v městečku Sottrum se mu však podařilo utéct a proniknout do sousedního vagonu, kde vytáhl menší kuchyňský nůž, se kterým hrozil cestujícím. Jistou mladou ženu se pokusil bodnout do krku, druhou pak do zad.

Ze soupravy útočník utekl v další stanici, na nástupišti ještě nožem ohrožoval několik dalších lidí. Přivolaná policie po něm následně marně pátrala, o několik hodin později se ale sám policistům přihlásil. Při výslechu vypověděl, že cestujícím skutečně vyhrožoval, ublížit jim ale nechtěl.

Německo v uplynulém týdnu čelilo několika útokům. V pondělí ve vlaku v Bavorsku napadl 17letý Afghánec cestující, pět jich zranil. Při zásahu ho policie zastřelila. V pátek v Mnichově 18letý mladík íránského původu zastřelil devět lidí a několik dalších zranil, nakonec spáchal sebevraždu. Další útok se odehrál v neděli v jihoněmeckém Reutlingenu, kde syrský žadatel o azyl zabil ženu a pět lidí zranil. O několik hodin později jiný Syřan, kterému Německu odmítlo udělit azyl, odpálil v bavorském Ansbachu nálož. Při explozi zahynul, 12 lidí utrpělo zranění.

V Mnichově vraždil jediný útočník, 18letý mladík íránského původu

Syrský žadatel o azyl v Německu zabil mačetou ženu, dva zranil

Motiv Syřana, který útočil v Reutlingenu, německá policie nezná

Newsletter