„Cybermonday“ přineslo eshopům v USA rekordní tržby

Internetové nákupy ve Spojených státech během takzvaného kybernetického pondělí přesáhly tři miliardy dolarů (76 miliard Kč). Pondělí tak bylo pro americké internetové obchody z hlediska tržeb nejlepším dnem v historii. Vyplývá to z dnešních údajů výzkumné společnosti comScore.

Hodnota internetových nákupů dosáhla 3,11 miliardy dolarů, proti loňskému kybernetickému pondělí tak vzrostla o 21 procent. Internetové obchody během kybernetického pondělí, které následuje po Dni díkůvzdání, nabízejí rozsáhlé slevy. Kybernetické pondělí mělo v USA premiéru před deseti lety a rozšířilo se i do dalších zemí.

Letos se kybernetické pondělí v USA stalo rekordním dnem z hlediska internetových nákupů již pošesté za sebou. „Navzdory určitým spekulacím, že kybernetické pondělí ztrácí na významu, rekordy a silná tempa růstu potvrzují, že jde stále o velmi důležitou obchodní událost,“ uvedl podle agentury AP emeritní předseda společnosti comScore Gian Fulgoni.

Internetový prodej se na celkových maloobchodních tržbách v USA podílí zhruba deseti procenty. Během vánoční nákupní sezony se ale tento podíl zvyšuje až na 15 procent, k čemuž přispívá mimo jiné právě kybernetické pondělí.

Newsletter